Riigikogu arutas tähtsa riikliku küsimusena kutsehariduse seisu ({{commentsTotal}})

Pärnumaa kutsehariduskeskus.
Pärnumaa kutsehariduskeskus. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix
{{1495086840000 | amCalendar}}

Riigikogu arutas neljapäeval tähtsa riikliku küsimusena kutsehariduse hetkeolukorda ja arengusuundi.

Ettekanded tegid kultuurikomisjoni esimees Aadu Must, haridusminister Mailis Reps, AS-i Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi ning Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu juhatuse esimees Tarmo Loodus.

Kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta hinnangul on kutseharidus Eesti riigi jaoks strateegiliselt tähtis küsimus.

„Kultuurikomisjon ei hakka otsima, kas keegi kuskil töötas halvasti. Meie otsime kohta, kus seadusandja peab tagama sellise normaalse ruumi, et kõik saaksid töötada ühe asja nimel. Kutseharidusest peaks olema kasu meile ja meie rahva tulevikule,“ ütles Must ning lisas, et kutseharidus on Eesti majandusliku edu garant.

Kultuurikomisjoni aseesimees Laine Randjärv tõstis kutsehariduse juures esile kolm põhiteemat: kutsehariduse koht haridussüsteemis tervikuna, selle maine küsimus ning koostöö administratsiooni ja praktikute vahel.UUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.