Amsterdami politseijuht tahab tühistada politseinike pearätikeelu ({{commentsTotal}})

Pearätid.
Pearätid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hollandi pealinna Amsterdami politsei tahab, et korrakaitsjate seas oleks rohkem sisserännanud naisi ja kaalub seetõttu pearäti kandmise keelu tühistamist.

Politseijuht Pieter-Jaap Aalbersberg rääkis neljapäeval ajalehes AD avaldatud intervjuus, et keelu tühistamist kaalub ta põhjusel, et pooled Amsterdami politseinikest võiksid olla migranditaustaga, vahendas Politico.

Praegu on Amsterdami politseinikest 18 protsenti sisserännanud.

2011. aastal kehtestati Hollandis keeld, et politseinikud ei tohi kanda mingeid ususümboleid, mis võiksid nende erapooletuse kahtluse alla seada.

Aalsbergi sõnul on pearäti kandmine teistes riikides täiesti normaalne, kuid politseijõududes töötamisel ei ole see lubatud Prantsusmaal, Saksamaal ja Hollandis.

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.