Eesti Energia nõukogu valis esimeheks Väino Kaldoja ({{commentsTotal}})

Eesti Energia uueks nõukogu esimeheks sai ettevõtja Väino Kaldoja.
Eesti Energia uueks nõukogu esimeheks sai ettevõtja Väino Kaldoja. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Energia nõukogu valis täna toimunud koosolekul nõukogu uueks esimeheks ettevõtja Väino Kaldoja. Kaldoja volitused kehtivad kolm aastat.

Väino Kaldoja on Eesti Energia nõukogu liige alates 2015. aasta septembrist. Ta on Silberauto asutaja ja juhatuse esimees. Kaldoja on ka Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni juhatuse esimees ja kaubandus-tööstuskoja pikaajaline juhatuse liige, lisaks veel Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kuratooriumi liige ja TTÜ vilistlaskogu juhatuse liige. Ta on lõpetanud TTÜ mehaanikateaduskonna 1979. aastal cum laude.

„Soovin tänada eelmisi nõukogu esimehi Veiko Tali ja Erkki Raasukest nende tehtud töö eest,“ lausus Kaldoja. „Peame arvestama, et Eesti Energia on suurim riigi omanduses olev äriühing, mis tegutseb rahvusvahelistel energiaturgudel, kus konkurents on äärmiselt tihe. Nõukogu koosseisus on rohkelt juhtimis- ja energeetikaalast kogemust ja teadmist, et Eesti Energia tegevust suunata ja vajadusel tegevjuhtkonnale nõu anda,“ ütles Kaldoja.

Eesti Energia nõukogusse kuuluvad lisaks Kaldojale Kaie Karniol, Einari Kisel, Andres Liinat, Ivo Palu, Ants Pauls ja Danel Tuusis. Eesti Energia üldkoosolek nimetas nõukogu liikmed ametisse möödunud nädalal ning kõigi nõukogu liikmete volitused kehtivad kolm aastat.

Toimetaja: Merilin PärliSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.