President vabastas joobe vaidlustanud kohtuniku ametist ({{commentsTotal}})

Kohtunik Rein Pokk
Kohtunik Rein Pokk Autor/allikas: PP/Scanpix

President Kersti Kaljulaid kinnitas neljapäeval otsuse, millega vabastas napsisena autoroolis politseile vahele jäänud, kuid karistuse kohtus vaidlustanud kohtuniku Rein Poki ametist.

Otsuse aluseks on riigikohtu esimehe 10. mail tehtud ettepanek, Pärnu maakohtu kohtunik Pokk on ametist vabastatud alates 1. juunist.

Postimees kirjutas, et politseinikud peatasid mullu 3. augustil Kuressaare lähistel Poki auto ja palusid tal puhuda tõenduslikku alkomeetrisse, millest ta aga keeldus.

Pokk soovis anda vereproovi, samas tiksus aeg tema kasuks, kuid veel samal ööl võeti temalt Kuressaare haiglas proov.

Juhi verest leiti etanooli 0,98 milligrammi ühe grammi kohta, kui sellest maha arvata võimalik eksimus 0,05 milligrammi, jäi tulemuseks 0,93 mg/g ning mullu 28. oktoobril vormistas Kuressaare politseijaoskond Pokile väärteootsuse, mille Pokk vaidlustas kohtus.

Poki kaebus seisneb selles, et pakend, milles tema vereproovi hoiti, polnud nõuetekohaselt kinni kleebitud.

Allikas: Indrek KuusUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.