Pärnus tähistati kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva ({{commentsTotal}})

Pärnus tähistati esimest korda kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva ja üha enam kusteharidust omandavaid noori käib praktikal välismaal.

Rahvusvaheliste koostööpartnerite leidmise teeb lihtsaks see, et huvi Eesti ja eestlaste vastu on hakanud jõudsalt kasvama. Pärnumaa kutsehariduskeskuses praktiseerib õppureid kolmest riigist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tenerifelt pärit rätsepaüliõpilane Rocio Herrera Suarez tuli Pärnusse Erasmuse õpilasvahetuse programmi kaudu. Ta kiidab siinse kooli võimalusi ning inimesed on siin ka toredad.

"Maa on siin väga tasane ja väga külm on siin. Mulle meeldib see, et siin on väga palju metsa," sõnas vahetusõpilane.

Välispraktikatel käivad ka kutsehariduskeskuse õpetajad.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse tasemeõppe koolitusjuht Teele Luks märkis, et sellel on kindlasti praktiline pool.

"Suur osa oli kohalikul kultuuril ja kindlasti ka keeleõpe," lausus ta.

Kutsehariduse pidev mure, kuidas leida õpilastele praktikakohti, on viimastel aastatel tänu ettevõtjate ja haridusasutuste heale koostööle vähenenud. Kõik välismaise praktikakogemuse saanud on ühte meelt, et tänu sellele on nende võimalused ja oskused palju mitmekülgsemad.

Esimese kutsehariduse päeva korraldasid Sihtasutus Archimedes ja Pärnumaa kutsehariduskeskus.

Toimetaja: Karin KoppelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.