Anvelt: varjupaigasüsteemi reform on Eesti eesistumise tundlikeim teema ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu siseministrid arutavad praegu Brüsselis Euroopa ühise varjupaigasüsteemi reformimise üle. Dublini reeglite reform näeb rändekriisi korral ette eesliiniriikidest põgenike kiire ümberpaigutamise teistesse liikmesriikidesse. Andres Anvelti sõnul püüab Malta küll juunis saavutada viimase hetke kokkulepet, aga on tõenäoline, et varjupaigasüsteemi reformist saab juulis algava Eesti eesistumise üks poliitiliselt tundlikumaid teemasid. Johannes Tralla küsis siseministrilt, miks pole Eesti taas tugeva rändesurve alla sattunud Itaaliast siiani vastuvõtnud ainsatki põgenikku.UUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.