New Yorgis sõitis auto jalakäijate sekka ({{commentsTotal}})

Times Square'il sõitis auto jalakäijate sekka.
Vaata galeriid
17 pilti
Foto: Times Square'il sõitis auto jalakäijate sekka. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1495124340000 | amCalendar}}

New Yorgis Times Square'il sõitis auto kõnniteele jalakäijate sekka, hukkus üks ja vähemalt 22 inimest sai vigastada. Esialgsetel andmetel ei olnud tegu terrorismiga.

Õnnetus juhtus kohaliku aja järgi kella 12 paiku, kui punane Honda sedaan sõitis rahvarohkele kõnniteele, vahendasid Reuters ja BBC.

Tegu on piirkonnaga, mida iga päev läbib sadu tuhandeid inimesi, kelle hulgas on arvukalt turiste.

26-aastane autojuht Richard Rojas on vahi alla võetud ning politsei on ala isoleerinud. Telesalvestistest on näha, kuidas politseinikud mehe kinni võtavad ja ta politseiautosse viivad.

Politsei teatel oli tegu ilmselt õnnetusega, kus juht sõiduki üle kontrolli kaotas. Korrakaitsjate sõnul ei ole tegu terrorismiga. Üks korrakaitsja rääkis Associated Pressile, et juhi võimalikku joovet kontrollitakse. New Yorgi politsei kinnitusel on kahtlusalust 2008. ja 2015. aastal joobes juhtimise eest karistatud.

Tunnistajate sõnul sõitis juht autoga kõnniteele jalakäijate sekka. "Kõik lihtsalt jooksid, kõik kartsid oma elu pärast," kirjeldas üks kohalik telekanalile CBS.

Siis tabas auto posti ning jäi 45. tänava ja Broadway nurgal pidama.

ERR-i korrespondent USA-s Maria-Ann Rohemäe rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Times Square'ile ei ole autoga väga lihtne sisse sõita, sest seda ümbritsevad metallist piirdepostid, mis on paigaldatud just taoliste õnnetuste vältimiseks.

Samuti on seal väga palju politseinikke, kes piirkonda kontrollivad ja peaksid vajadusel reageerima.

Rohemäe käis sel nädalal ka ise New Yorgis Times Square'il. "Seal oli tuhandeid inimesi, kes pidevalt läksid üle tee ja tegid pilti ka kohtades, kus nad võib-olla ei tohiks seista. See tähendab, et kui auto suurel kiirusel kõnnitee äärde sõidab, siis on tõenäoline, et väga palju inimesi vigastada saab," ütles Rohemäe.

Ajakirjaniku sõnul on siiani teada, et kinni võetud mees on USA kodanik ja endine USA relvajõudude liige.

Valge Maja pressisekretär kinnitas Twitteris, et president Donalt Trumpi on juhtunust teavitatud ja teda hoitakse arengutega kursis.

Juhtunut uurib koos New Yorgi politseiga Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI).

Meer: Times Square'i juht on kuritegeliku taustaga endine mereväelane

Times Square'il neljapäeval jalakäijate sekka kihutanud auto juht on kuritegeliku taustaga endine mereväelane, ütles linnapea Bill de Blasio.

"Antud hetkel meile teadaoleva info kohaselt ei ole mingit alust arvata, et tegu olnuks terrorirünnakuga," ütles Blasio ajakirjanikele otse sündmuskohalt.

Sellele vaatamata on linnavõimud New Yorgi erinevatesse võtmetähtsusega piirkondadesse saatnud täiendavaid politseijõude terroritõrjeüksustest.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Allikas: ERR/BNSUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.