New Yorgis sõitis auto jalakäijate sekka ({{commentsTotal}})

{{1495124340000 | amCalendar}}

New Yorgis Times Square'il sõitis auto kõnniteele jalakäijate sekka, hukkus üks ja vähemalt 22 inimest sai vigastada. Esialgsetel andmetel ei olnud tegu terrorismiga.

Õnnetus juhtus kohaliku aja järgi kella 12 paiku, kui punane Honda sedaan sõitis rahvarohkele kõnniteele, vahendasid Reuters ja BBC.

Tegu on piirkonnaga, mida iga päev läbib sadu tuhandeid inimesi, kelle hulgas on arvukalt turiste.

26-aastane autojuht Richard Rojas on vahi alla võetud ning politsei on ala isoleerinud. Telesalvestistest on näha, kuidas politseinikud mehe kinni võtavad ja ta politseiautosse viivad.

Politsei teatel oli tegu ilmselt õnnetusega, kus juht sõiduki üle kontrolli kaotas. Korrakaitsjate sõnul ei ole tegu terrorismiga. Üks korrakaitsja rääkis Associated Pressile, et juhi võimalikku joovet kontrollitakse. New Yorgi politsei kinnitusel on kahtlusalust 2008. ja 2015. aastal joobes juhtimise eest karistatud.

Tunnistajate sõnul sõitis juht autoga kõnniteele jalakäijate sekka. "Kõik lihtsalt jooksid, kõik kartsid oma elu pärast," kirjeldas üks kohalik telekanalile CBS.

Siis tabas auto posti ning jäi 45. tänava ja Broadway nurgal pidama.

ERR-i korrespondent USA-s Maria-Ann Rohemäe rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Times Square'ile ei ole autoga väga lihtne sisse sõita, sest seda ümbritsevad metallist piirdepostid, mis on paigaldatud just taoliste õnnetuste vältimiseks.

Samuti on seal väga palju politseinikke, kes piirkonda kontrollivad ja peaksid vajadusel reageerima.

Rohemäe käis sel nädalal ka ise New Yorgis Times Square'il. "Seal oli tuhandeid inimesi, kes pidevalt läksid üle tee ja tegid pilti ka kohtades, kus nad võib-olla ei tohiks seista. See tähendab, et kui auto suurel kiirusel kõnnitee äärde sõidab, siis on tõenäoline, et väga palju inimesi vigastada saab," ütles Rohemäe.

Ajakirjaniku sõnul on siiani teada, et kinni võetud mees on USA kodanik ja endine USA relvajõudude liige.

Valge Maja pressisekretär kinnitas Twitteris, et president Donalt Trumpi on juhtunust teavitatud ja teda hoitakse arengutega kursis.

Juhtunut uurib koos New Yorgi politseiga Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI).

Meer: Times Square'i juht on kuritegeliku taustaga endine mereväelane

Times Square'il neljapäeval jalakäijate sekka kihutanud auto juht on kuritegeliku taustaga endine mereväelane, ütles linnapea Bill de Blasio.

"Antud hetkel meile teadaoleva info kohaselt ei ole mingit alust arvata, et tegu olnuks terrorirünnakuga," ütles Blasio ajakirjanikele otse sündmuskohalt.

Sellele vaatamata on linnavõimud New Yorgi erinevatesse võtmetähtsusega piirkondadesse saatnud täiendavaid politseijõude terroritõrjeüksustest.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Allikas: ERR/BNSKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema