Huligaanid rikkusid Mulgi rattamaratoni raja ({{commentsTotal}})

Mulgi rattamaratoni Loodi looduskaitseala läbivale rajale kaevati umbes poole meetri sügavune auk, mis oleks võinud metsavahelisel kiirel laskumisel põhjustada sportlastele kehavigastusi. Laupäeval toimuva rattamaratoni korraldajad kahtlustavad teo toimepanemises kohalikke poisikesi, kuid nende tabamiseks otsustati politsei poole siiski mitte pöörduda.

Mulgi rattamaratoni peakorraldaja Kristjan Kivistik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta on sellega juba leppinud, et Loodi looduskaitsealale jääval rajaosal kaovad mõnikord võistluste eel rada märgistavad lindid ja nooled, kuid seda, et keegi rajale augu kaevab, pole varem ette tulnud.

"Tõsi see on, et laskumine on päris järsk. Kui selle hüpeka pealt oleks alla sõitnud, siis juhitavus poleks enam ilmselt kontrolli alla tulnud ja kukkumine oleks võsas lõppenud. See poleks meeldiv kellelegi olnud," rääkis Kivistik.

Tema hinnangul kaevasid augu kohalikud poisid. "Meil on teada väike poistekamp, kes siin labidaga ringi käisid sõitmas, ja nii mõnigi inimene nägi neid," ütles ta.

Kivistiku sõnul ei pöördutud politsei poole, vaid pigem soovitakse koputada inimeste südametunnistusele.

"Augu kaevamisega politseisse pöörduda poleks võib-olla olnud kõige mõistlikum otsus. Pigem ongi meie eesmärk koputada inimeste südametunnisusele ja öelda, et mõelge enne kui te kuhugi auku kaevama hakkate, kes seda rada kasutavad ja miks nad seda rada kasutavad," rääkis Kivistik.

17. Mulgi rattamaratoni start antakse laupäeva keskpäeval. 50 kilomeetri pikkusele rajale läheb üle 700 ratturi.

"Loomulikult me enne maratoni sõidame mitu korda raja läbi. Ratturid selle pärast muretsema ei pea, et rada nüüd ebaturvaline on. Kindlasti vaadatakse rada üle ja see on kõigile ohutu," kinnitas Kivistik.

 

Toimetaja: Merili NaelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.