TTÜs panid seitsme riigi tudengid kokku iseprojekteeritud sildu ({{commentsTotal}})

Tallinna tehnikaülikoolis (TTÜ) panid 15 võistkonda seitsmest riigist aja peale kokku ise projekteeritud viie meetri pikkuse silla, mis pidi kandma ühetonnist raskust.

TTÜ inseneriteaduskonna tudengite korraldatud sillakonkursil oli kaks korda rohkem osalejaid kui mullu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Balti, Poola, Rootsi, Itaalia, Ungari ja Horvaatia insenerihakatised pidid projekteerima sillamudeli, mis kannaks ühe tonni suurust raskust. Esimesena sillaga ühele poole saanud poolakatel kulus kodus sillaprojektide väljamõtlemiseks, nendest parima väljavalimiseks ja tellimiseks mitu kuud.

"Kavatsen kasutada seda oma bakalaureusetöös. Pärast seda jääb see ilmselt ülikooli teistele tudengitele vaatamiseks ja tõestuseks, et osalesime selles võistluses," rääkis Lääne-Pommeri tehnoloogia ülikooli tudeng Piotr Kudyba.

Mis saab sildadest edasi, kui nendega on ära tehtud tuhande kilogrammi katse? Loomulikult tahaksid projekteerijad teada, kui palju sild välja kannatab.

TTÜ võistkond sai oma roosa silla kribinal-krabinal kokku, kuid keeras ühe poldi puruks. Esimese silla valmistasid nad esimesel kursusel - paberist. Ka nemad ei valmistanud võistlussilda ise, sest pole keevitamist õppinud.

Tehnikaülikooli tudeng Lauri Rauk tunnistas, et reaalelus ta sellisel mudelil väga kasutust ei näe. "Mingitel koertenäitustel saaksid koerad sealt üle joosta küll," lisas ta.

Poola tudengid mõtlevad tööst projekteerimisbüroos ja käivad õpingute kõrvalt juba kätt proovimas, kuid Poolas pole kerge tööd leida.

"Tahan töötada mõnes projekteerimisbüroos. Aga eks näis - tööd pole kuigi kerge leida," sõnas Kudyba.

Toimetaja: Karin KoppelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.