Trumpi sõnul on Lieberman peamisi soosikuid FBI uue juhi kohale ({{commentsTotal}})

Joe Lieberman.
Joe Lieberman. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA president Donald Trump viitas neljapäeval, et Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uue juhi ametikohale on peamine soosik demokraatide kunagine asepresidendikandidaat Joe Lieberman.

Trump vastas jaatavalt küsimusele, kas 75-aastane Lieberman on peamisi soosikuid, kinnitades seeläbi tema kandidatuuri üllatuslikku ülesseadmist.

Endine sõltumatu senaator Connecticuti osariigist, Lieberman oli 2000. aasta presidendivalimistel Al Gore'i valik asepresidendi ametikohale. Gore'i ja Liebermani alistasid toona George W. Bush ja Dick Cheney.

Aastal 2008 toetas Lieberman vabariiklasest presidendikandidaati John McCaini.

FBI uue juhi valimine on kogu Ühendriikide avalikkuse teravdatud tähelepanu all.

Trump vallandas läinud nädalal üllatuslikult James Comey, kes juhtis FBI juurdlust seoses Trumpi valimiskampaania meeskonna võimalike sidemete ja Venemaa võimaliku sekkumise kohta USA presidendivalimistesse. Väidetavalt olla Trump ka kutsunud Comeyt loobuma uurimisest tema ühe peamise nõuniku suhtes.

Allikas: AFP-BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.