Täielikult uuenenud Balti jaama turg avas reedel uksed ({{commentsTotal}})

Balti jaama turu avamine.
Vaata galeriid
22 pilti
Foto: Balti jaama turu avamine. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR
{{1495167180000 | amCalendar}}

Uut turgu on ehitatud poolteist aastat ning suurimateks tõmbenumbriteks saavad tuhande ruutmeetri suurune liha- ja piimasaal ning sellest poole väikseme kalasaal, kus põhirõhk on kodumaisel toodangul.

Hoonete vahel kulgeb katusega juurviljatänav, kus aasta ringi kaubeldakse aiasaaduste, juurviljade, köögi- ja puuviljadega.

Turu teisel korrusel kaubeldakse riiete, vana-vara ning käsitööga. Suletud hoone maht on suurusjärgus 20 000 ruutmeetrit, millele lisandub umbes 4000 ruutmeetrit avaturul asuvaid lette.

Turu esimene korrus on toidukaupade päralt, seal on tuhande ruutmeetrine piima- ja lihasaal ning 400 ruutmeetrit on kalasõpradele. Avatud turuosa on aiasaaduste päralt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Balti jaama turu direktori Andres Rjabovi kinnitusel käisid ümberehitustööd nii suurt pinda arvestades väga kiiresti - vaid aasta ja viis kuud. Turu rentnikud on aga nii vanad Balti jaama turu müüjad kui ka uued huvilised. Müügiartiklitel on põhirõhk kodumaisel toodangul.

"Siin on tädikesed, kes on meil kogu aeg olnud - vanal Balti jaama turul ja vahepeal Depoo turul. Nii et meil on uuemaid ja vanemaid tulijaid. Hästi palju oleme juurde võtnud justnimelt Eesti tooteid. Meil on Eesti liha, piim, kästiöö, disain, nii et pearõhk on Eestimaistel toodetel," rääkis Rjabov.

Balti jama turu omanik on siiani Lõuna-Eestis tegutsenud Astri Kinnisvara ja renoveerimisprojekt valmis büroos KOKO Arhitektid. Investeering turu uuendamisse oli 24 miljonit eurot.

 

Toimetaja: Priit LutsSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.