Täielikult uuenenud Balti jaama turg avas reedel uksed ({{commentsTotal}})

Balti jaama turu avamine.
Vaata galeriid
22 pilti
Foto: Balti jaama turu avamine. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR
{{1495167180000 | amCalendar}}

Uut turgu on ehitatud poolteist aastat ning suurimateks tõmbenumbriteks saavad tuhande ruutmeetri suurune liha- ja piimasaal ning sellest poole väikseme kalasaal, kus põhirõhk on kodumaisel toodangul.

Hoonete vahel kulgeb katusega juurviljatänav, kus aasta ringi kaubeldakse aiasaaduste, juurviljade, köögi- ja puuviljadega.

Turu teisel korrusel kaubeldakse riiete, vana-vara ning käsitööga. Suletud hoone maht on suurusjärgus 20 000 ruutmeetrit, millele lisandub umbes 4000 ruutmeetrit avaturul asuvaid lette.

Turu esimene korrus on toidukaupade päralt, seal on tuhande ruutmeetrine piima- ja lihasaal ning 400 ruutmeetrit on kalasõpradele. Avatud turuosa on aiasaaduste päralt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Balti jaama turu direktori Andres Rjabovi kinnitusel käisid ümberehitustööd nii suurt pinda arvestades väga kiiresti - vaid aasta ja viis kuud. Turu rentnikud on aga nii vanad Balti jaama turu müüjad kui ka uued huvilised. Müügiartiklitel on põhirõhk kodumaisel toodangul.

"Siin on tädikesed, kes on meil kogu aeg olnud - vanal Balti jaama turul ja vahepeal Depoo turul. Nii et meil on uuemaid ja vanemaid tulijaid. Hästi palju oleme juurde võtnud justnimelt Eesti tooteid. Meil on Eesti liha, piim, kästiöö, disain, nii et pearõhk on Eestimaistel toodetel," rääkis Rjabov.

Balti jama turu omanik on siiani Lõuna-Eestis tegutsenud Astri Kinnisvara ja renoveerimisprojekt valmis büroos KOKO Arhitektid. Investeering turu uuendamisse oli 24 miljonit eurot.

 

Toimetaja: Priit LutsUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.