Fotod: Tallinna vanalinnas varises sisse hoone võlvlagi ({{commentsTotal}})

{{1495177620000 | amCalendar}}

Tallinna vanalinnas varises reede hommikul sisse ajaloolise hoone võlvlagi, inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Põhja päästekeskus sai kell 8 teate, et aadressil Toom-Kooli 1 on toimunud varing kolmekorruselise hoone keldris asuvas kaupluses ning pragusid on näha ka maja välisseinas.

Päästjad tegid kindlaks, et sisse varises keldri ja esimese korruse vaheline võlvlagi. Keegi vigastada ei saanud.

"Inimesed on majast evakueeritud ning hoonele ligipääs on piiratud," ütles päästekeskuse pressiesindaja.

Tehnilise järelevalve ameti ehitusosakonna juhataja Kati Tamtik rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et esimese korruse põrand on korralik, kuid kardetakse, et seegi võib variseda.

Seetõttu anti omanikule juhised, et esimest ega keldrikorrust ei tohi kasutada, kuni on välja selgitatud, mis juhtus, ja toestatud.

"Kohapeal paikvaatlusel oligi näha ainult seda alla kukkunud võlvlage," selgitas Tamtik. "Visuaalselt on väga raske tuvastada, kui paks on näiteks põrand, missugune armeering või talad on seal sees. Oskamegi ainult alla kukkunud vahelae järgi hinnata, kas oht võib seal olla või mitte. Pigem anname me kõrgema ohuhinnangu kui see reaalselt võiks olla".

Hoone fassaadil ja keldrikorrusel esineb Tamtiku sõnul samuti pragusid.

Ameti esindaja ütles, et uuring selgitab välja, kuivõrd varing võis olla omaniku poolt hoone vajumise tõkestamiseks ette võetud tööde tagajärg.

"Täna võime oletada, et need praod on tekkinud hoone ebaühtlase vajumise tagajärjel. Omanik on väga koostööaldis ja seda nüüd selgitab menetlus, mida nad seal varasemalt on ette võtnud või siis mitte," rääkis Tamtik.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS, ERRKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema