Fotod: Tallinna vanalinnas varises sisse hoone võlvlagi ({{commentsTotal}})

Laevaring Toom-Kooli tänaval.
Vaata galeriid
10 pilti
Foto: Laevaring Toom-Kooli tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR
{{1495177620000 | amCalendar}}

Tallinna vanalinnas varises reede hommikul sisse ajaloolise hoone võlvlagi, inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Põhja päästekeskus sai kell 8 teate, et aadressil Toom-Kooli 1 on toimunud varing kolmekorruselise hoone keldris asuvas kaupluses ning pragusid on näha ka maja välisseinas.

Päästjad tegid kindlaks, et sisse varises keldri ja esimese korruse vaheline võlvlagi. Keegi vigastada ei saanud.

"Inimesed on majast evakueeritud ning hoonele ligipääs on piiratud," ütles päästekeskuse pressiesindaja.

Tehnilise järelevalve ameti ehitusosakonna juhataja Kati Tamtik rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et esimese korruse põrand on korralik, kuid kardetakse, et seegi võib variseda.

Seetõttu anti omanikule juhised, et esimest ega keldrikorrust ei tohi kasutada, kuni on välja selgitatud, mis juhtus, ja toestatud.

"Kohapeal paikvaatlusel oligi näha ainult seda alla kukkunud võlvlage," selgitas Tamtik. "Visuaalselt on väga raske tuvastada, kui paks on näiteks põrand, missugune armeering või talad on seal sees. Oskamegi ainult alla kukkunud vahelae järgi hinnata, kas oht võib seal olla või mitte. Pigem anname me kõrgema ohuhinnangu kui see reaalselt võiks olla".

Hoone fassaadil ja keldrikorrusel esineb Tamtiku sõnul samuti pragusid.

Ameti esindaja ütles, et uuring selgitab välja, kuivõrd varing võis olla omaniku poolt hoone vajumise tõkestamiseks ette võetud tööde tagajärg.

"Täna võime oletada, et need praod on tekkinud hoone ebaühtlase vajumise tagajärjel. Omanik on väga koostööaldis ja seda nüüd selgitab menetlus, mida nad seal varasemalt on ette võtnud või siis mitte," rääkis Tamtik.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS, ERRUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.