Poola välisminister: kahekiiruseline Euroopa lõpeb katastroofiga ({{commentsTotal}})

Poola välisminister Witold Waszczykowski.
Poola välisminister Witold Waszczykowski. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Saksamaa ja Prantsusmaa üleskutse euroala reformida mõjutaks eurot mitte kasutavaid riike ja lõpeks katastroofiga, ütles Poola välisminister Witold Waszczykowski.

Waszczykowski rääkis Saksa ajalehes Die Welt reedel avaldatud intervjuus, et niisugused ettepanekud mõjuvad ELile lõhestavalt ja Varssavi ei ole selliste plaanidega kindlasti nõus, vahendas Politico.

"Kui EL tahab hakata looma omaenda poliitilisi struktuure, näiteks rahandusministrit või ühist eelarvet, või kui euroala loob investeerimisprogrammi ainult liikmesriikide tarbeks, siis on EL lõhenenud," sõnas minister.

Ta lisas, et see oleks väga ohtlik. "See võiks tähendada Euroopa Liidu lõppu".

Lisaks kommenteeris Waszczykowski ka ELi kriitikat Poola kavatsuse kohta reformida oma konstitutsioonikohust ja ELi uurimist, kas Poola seadusandlus vastab ELi nõuetele, öeldes, et Brüsseli mure ei ole legitiimne.

Tema sõnul võttis uued reeglid vastu eelmine parlament enne seda, kui Õiguse ja Õigluse partei võimule tuli.

Ta süüdistas ELi topeltstandardite kasutamises, et Poolat stigmatiseerida.

Prantsusmaa uus president Emmanuel Macron soovib edendada Euroopa integratsiooni ja ELi reformimist. Nii tema kui Saksa rahandusminister Wolfgang Schäuble on rääkinud vajadusest luua eurotsooni parlament. Nende hinnangul aitaks see euroala tugevdada.

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.