Times Square'il inimesi ramminud auto juht kuulis enda sõnul hääli ({{commentsTotal}})

Richard Rojas
Richard Rojas Autor/allikas: Reuters/Scanpix

New Yorgis Times Square'il neljapäeval jalakäijate sekka sõitnud auto juht kuulis enda sõnul hääli, teatsid õiguskaitseorganid.

26-aastane Richard Rojas, USA kodanik ja endine relvajõudude liige, keda varem on kaks korda joobes juhtimise eest karistatud, on praegu vahi all, vahendas BBC.

Reutersi teatel ütles Rojas vahistamisel: "Te pidanuks mind maha laskma! Ma tahtsin neid tappa".

Üks uurijaist rääkis New York Timesile, et Rojas ei ole senini suutnud oma tegu selgitada, vaid on rääkinud segast juttu.

Politsei hinnangul oli mees sünteetilise marihuaana mõju all, teatas ABC News korrakaitseallikatele viidates. Ka esialgsed analüüsid näitavad, et mees ei olnud tarvitanud alkoholi, vaid uimasteid.

Sündmuspaiga juures asuva Planet Hollywoodi restorani töötaja Ken Bradix rääkis Associated Pressile, et mees hakkas pärast inimeste sekka sõitmist karjuma ja vehkis kätega. "Temaga ei olnud kõik korras," sõnas ta.

Meedia andmetel vahistati Rojas mai algul inimese noaga ähvardamise eest. Joobes juhtimise eest vahistati ta aastatel 20015 ja 2008. Neli aastat tagasi viibis ta kaks kuud Lõuna Carolina sõjaväevanglas, kuid kinnipidamise põhjust ei ole teada.

2012. aastal ründas ta Florida mereväebaasi lähistel taksojuhti, karjudes, et tema elu on läbi ja ähvardades politseinikke tappa.

Rojase naaber Harrison Ramos rääkis Reutersile, et mees tuli mereväest tagasi alkoholiprobleemiga ja tal olid rasked ajad. "Ärge tehke temast mingit terroristi. Ta teenis oma riiki ja kui ta tagasi tuli, ei aidanud teda keegi," sõnas Ramos.

Rojase teo tagajärjel hukkus 18-aastane Alyssa Elsman, kes oli koos perega Michiganist reisile tulnud. Vigastada sai 22 inimest.

Toimetaja: Karin KoppelKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema