Sester: opositsioonis oleks IRL-il kõige raskem ({{commentsTotal}})

Kuigi IRL nõuab koalitsiooni seniste maksuplaanide muutmist ning pole teada, milliste kokkulepeteni lõpuks jõutakse, poleks rahandusminister Sven Sesteri hinnangul erakonnale kasulik end koalitsioonist opositsiooni suruda.

"Kõige suurem eesmärk on alati nende eesmärkide elluviimine, mida me oleme oma valijatele lubanud, ja opositsioonis on seda kõige raskem teha. /.../ Kindlasti me tahame oma valijate ees antud lubadusi ka edaspidi täita," kinnitas Sester "Akruaalse kaamera" ajakirjanikule Tiina Jaaksonile antud intervjuus.

Sester veetis hiljuti mitu tundi parlamendi ees koalitsiooni maksuplaane kaitstes, kuid IRL-i uus esimees Helir-Valdor Seeder otsustas, et need samad plaanid tuleb põhjalikult ümber teha. Seeder tegi koalitsioonipartneritele ettepaneku vaadata üle magusamaks, panditulumaks ja pakendiaktsiis.

Sester kommenteeris täna, et rahandusminister viib ellu seda, mis koalitsioonileppes kirjas. "Kokkuvõttes, kui me vaatame tagasi viimasele kuuele kuule, aga ka viimasele paarile päevale, siis rahandusminister viib ellu novembrikuus sõlmitud koalitsioonileppe kokkulepet," ütles minister.

"Ükski seadus ei ole enne lõplik, kui see on kolmandal lugemisel ära kinnitatud," lisas ta.

Sesteri sõnul on koalitsioonilepe erinevate osapoolte kompromiss ning kõik punktid ei pruugi osapooltele meeldida ühtmoodi. Ta viitas, et IRL-i oli vastu autode registreerimislõivule ning tegi pingutusi, et sellest plaanist loobuda.

Toimetaja: Oliver KahuUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.