Bundestag karmistas Saksamaa asüüliseadust ({{commentsTotal}})

Süürlased aprillis Saksamaale Friedlandi põgenikelaagrisse saabumas.
Süürlased aprillis Saksamaale Friedlandi põgenikelaagrisse saabumas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa parlament kiitis neljapäeva õhtul heaks vastuolulise seadusemuudatuste paketi, mis näeb ette karmimad reeglid asüülitaotlejaile, muu hulgas saavad immigratsiooniametnikud õiguse analüüsida migrantide mobiiltelefonis leiduvaid andmeid.

Seadusemuudatustega piiratakse nende varjupaigataotlejate liikumisvabadust, kes ei ole saanud luba riiki jääda ega lahku Saksamaalt vabatahtlikult. Samuti kehtivad piirangud neile, kes oma isiku kohta valeinfot on andnud, vahendas The Local.

Neid, kellel on väike võimalus varjupaiga saamiseks, võidakse kohustada jääma immigratsiooniasutusse, kuni nende asüüliprotsess on lõppenud.

Väljasaatmist ootavaid inimesi tohib nüüdsest pidada kinni kümme päeva varasema nelja asemel. Neid deporteeritavaid, keda peetakse ohtlikuks, jälgitakse edaspidi elektrooniliste jalavõrude kaudu.

Üks kõige vastuolulisemaid meetmeid annab riiklikule migratsiooni- ja pagulasametile (BAMF) õiguse analüüsida isiku tuvastamist võimaldavate dokumentideta varjupaigasoovijate mobiiltelefonis leiduvaid andmeid. See peaks aitama nende isikut kindlaks teha. Samuti saab BAMF õiguse edastada ohu korral asüüliprotsessi kohta tundlikku infot, näiteks terviseandmeid, teistele ametitele.

Meetmed on mullu detsembris toimunud Berliini terrorirünnaku tagajärg. Ründaja Anis Amri asüülitaotlus oli tagasi lükatud ja võimud pidasid teda ka ohtlikuks, kuid ametnikel ei õnnestunud saada Tuneesiast dokumente, mis võimaldanuks teda välja saata.

Inimõiguslaste ja opostisiooniparteide arvates rikuvad uued reeglid inimõigusi. Põgenikke toetav ühing Pro Asyl teatas, et uus seadus muudab Saksamaa riigiks, mis eelkõige saadab põgenikke välja, mitte ei võta neid vastu. Amnesty International nimetas reformi põhiõiguste laialdaseks rikkumiseks.

Toimetaja: Karin Koppel



Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.