Saksa terviseminister: maailm pole uueks epideemiaks piisavalt valmis ({{commentsTotal}})

Ebola-kindlas riietuses tervishoiutöötjad.
Ebola-kindlas riietuses tervishoiutöötjad. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailm pole ohtlike haiguste puhanguks piisavalt valmis, kuid need tabavad meid varem või hiljem, hoiatas Saksamaa terviseminister Hermann Gröhe reedel G20 terviseministrite kohtumisel Berliinis.

Gröhe sõnul tõestas seda Ebola epideemia aastatel 2014-2015 Lääne-Aafrikas, mille tõttu hukkus üle 11 000 inimese, vahendas The Local.

"Tuleb ka järgmine tervishoiukriis," sõnas Gröhe. "Me ei tea, millal või kus või kui ohtlik see viirus on. Seega peame sellisteks asjadeks praegu valmistuma".

Gröhe kinnitusel puudub maailmas varustus epideemiatega toime tulekuks.

Maailma 20 kõige tähtsama majanduse terviseministrid kohtuvad reedel ja laupäeval, et arutada, milliseid meetmeid rakendada mõne viiruse puhangu korral.

Samuti on päevakorras praktilised harjutused, kus ministrid mängivad läbi haiguspuhanguga toimetuleku väljamõeldud riigis. Gröhe sõnul on selle eesmärk näidata, milliseid ülesandeid tuleb kriisihetkel täita, kuidas tagada võimalikult kiire info levik, kes saab kõige kiiremini aidata ning milliseid kontrollmeetmeid on tarvis.

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.