Küsitlus: kolmveerand ELi kodanikest ei toeta Türgi liitumist ({{commentsTotal}})

Türgi lipp.
Türgi lipp. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Liidu kodanikest kolmveerand ei toeta Türgi liitumist blokiga, suurim vastuseis on sellele Saksamaal, selgus ajalehes Bild avaldatud uuringust.

Paremtsentristliku Euroopa Rahvapartei (EPP) tellimusel läbi viidud küsitlusele vastanuist 77 protsenti ei soovi, et Türgi ELiga ühineks, vahendas Politico.

Saksamaal oli Türgi liitumise vastaseid lausa 86 protsenti, sellele järgnes Holland 84 protsendiga.

Teistest riikidest postiivsemalt on Türgi liitumise osas meelestatud hispaanlased, kuid sealgi ei pea seda heaks mõtteks 60 protsenti vastanuist.

Uuringus osales tuhat inimest Saksamaalt, Prantsusmaalt, Iirimaalt, Itaaliast, Hollandist, Poolast, Rumeeniast, Rootsit ja Hispaaniast.

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.