Panditulumaksu senisel kujul ei tule ({{commentsTotal}})

{{1495202040000 | amCalendar}}

Valitsuskoalitsioon tegi reede õhtul avalduse seoses maksuaruteludega, mis viimastel päevadel IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi eestvedamisel teemaks on olnud. Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et muudatused tulevad ühisdeklaratsioonide esitamises ja panditulumaksu senisel kujul ei tule.

Ratas kinnitas avalduses, et koalitsioon püsib ja toimib edasi. "Meil on olnud tõsised arutelud koalitsioonileppe üle, paljud neist puudutavad ka riigieelarvet. Oleme leppinud kokku mõningad asjad. Kõigepealt oleme kokku leppinud selle, et ühisdeklaratsioonides toimub abikaasade vahel suurem võimalus koos deklareerida," selgitas peaminister.

"Oleme kokku leppinud ka selle, et panditulumaksu sellisel kujul nagu ta hetkel on ei tule. Küll aga tuleb siin välja öelda seda, et oleme leppinud kokku ka selle, et Eestis teenitud kasumi väljaviimine välismaale maksuvabalt ei saa olla aktsepteeritav ja siinjuures tuleb teha teatud muudatused seadusandlusesse," lisas ta.

Ratase sõnul jätkavad koalitsioonipartnerid läbirääkimisi 28. mail.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas, et ühisdeklaratsiooni ja panditulumaksu osas on koalitsioon jõudmas põhimõttelistele kokkulepetele ning nüüd on küsimus vajalikes katteallikates.

"On arusaadav, et IRL-i uus esimees soovib teatud küsimusi teatud nüanssides ümber vaadata. Ma olen olnud selleks aruteluks avatud. Neis kahes küsimuses, mis puudutab ühisdeklaratsioone ja panditulumaksu, oleme põhimõttelistele kokkulepetele jõudmas. Loomulikult on küsimus vajalikes katetes. Eks vahepealsel ajal rahandusministeerium ka arutab ja arvutab erinevaid võimalusi selles kontekstis ja siis nädala pärast jätkame, vaatame, kas on võimalik veel midagi teha," rääkis Ossinovski.

IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et järgmise nädala jooksul täpsustatakse veel katteallikaid, kuid ta rõhutas, et katteallikad ei saa tähendada uute maksude kehtestamist.

"Me oleme liikunud selles suunas, et jõuda ühisele kokkuleppele neis küsimustes. Tahan omalt poolt lisada, et need katteallikad, mida täpsustame nädala jooksul, ei ole mingite uute maksude kehtestamine, vaid ikkagi kulude kokkuhoid. See on minu arvates väga oluline ja mul on optimismi, et me suudame siit ka edasi liikuda," rääkis Seeder.

Tema sõnul olid reedel arutlusel ka magusamaks ja pakendiaktsiis, kuid neis kokkuleppele ei jõutud. "Me ootame, et pakendiaktsiis vaadataks ümber, kas seda on võimalik tühistada või muuta nii, et ta oleks ettevõtjatele rohkem vastuvõetav. See on arutelu koht. Need kõik maksud olid ka täna laual, aga neis me kokkuleppele ei jõudnud. Jätkame nädala pärast pühapäeval läbirääkimistega," rääkis Seeder.

Ratas kinnitas, et ühtki teemat pole arutelude laualt maha lükatud, kuid on mõned teemad, mille suhtes saavad kõik koalitsioonipartnerid aru, et neis muudatusi ei tehta.

Näiteks ei tehta tema sõnul muudatusi tulumaksuvaba miinimumi tõusu osas, samuti strateegiliste investeeringute osas. "Tervishoid, õpetajate palgad, põllumajandus, tulumaksuvaba miinimumi reform, sealhulgas strateegilised investeringud on olulised," loetles peaminister.

Ossinovski kinnitas, et suhkrumaksu küsimus oli reedel laual ning kui õnnestub leida kõigile rahuldav rahaline kokkulepe, siis võidakse ka selle muudatust edasi arutada.

"IRL kinnitas, et eesmärk pole kogu varasema valitsuskokkuleppe raami ümbertegemine ja me uuesti valitsust kokku ei pane. /.../ Eks me siis arutame ja toimetame edasi. Selge on see, et lähindädalatel kokkulepe peab sündima," lisas Ossinovski.

Reedel kohtusid võimupartnerid Stenbocki majas juba kell 11.30.

Helir-Valdor Seeder ütles enne kohtumist ERR-i uudisteportaalile, et ta ei toeta riigikokku läinud maksupaketti. Seeder on koalitsioonipartneritele toonitanud, et soovib magusamaksu, pakendiaktsiisi ja panditulumaksu ülevaatamist ning abikaasade ühisdeklaratsiooni taastamist.

Ta avaldas lootust, et koalitsioonierakonnad jõuavad neis küsimustes enne teist lugemist lahenduseni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili NaelLiikluse rahustamine Valgevase tänava alguses.Liikluse rahustamine Valgevase tänava alguses.
Teadusuuringud: lamavad politseinikud tõstavad õhusaastet

Kalamajja, Pelgulinna ja mitmele poole mujale Tallinnas on viimasel ajal paigaldatud teekünnised ehk nn lamavad politseinikud. Eesmärk on rahustada liiklust ja vähendada sellega õnnetuste riski. Kuid autod peavad lamavate politseinike juures pidurdama ja kiirendama, mis omakorda toob kaasa õhusaaste kasvu.

Vladimir Putin saabus visiidile Soome.Vladimir Putin saabus visiidile Soome.

Putin käis Soome iseseisvuse juubelit tähistama

Neljapäeval külastab Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel.

Uuendatud: 18:05 
Viljandi TulevikViljandi Tulevik

OTSE 19.30: Kas Viljandi Tulevik suudab Levadiat üllatada?

Jalgpalli Premium liiga 21. voorus võtab liigatabeli viimaste hulka kuuluv Viljandi JK Tulevik vastu meistritiitlit jahtiva FC Levadia. Otseülekanne ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 19.30. Kommenteerib Tarmo Tiisler, stuudiovestlust juhib Aet Süvari.

"Rahu marsil" kasutatud plakatit võis näha ka Haabersti remmelga juures."Rahu marsil" kasutatud plakatit võis näha ka Haabersti remmelga juures.
Näiliselt arvukais "kaasmaalasi" kaitsvais ühinguis tegutseb käputäis isikuid

Eestis tegutseb arvukalt niinimetatud kaasmaalaste kaitsega tegelevaid mittetulundusühinguid, kelle hulgas on nii maksuvõlglasi kui ka neid, kellele annetuste ja toetustena jõuab aastas üle saja tuhande euro. Lähemalt vaadates ilmneb, et näiliselt suures hulgas ühingutes tegutseb vaid käputäis aktiviste ning kui üks MTÜ satub raskustesse, luuakse kiiresti uus "keha".

Jalgpalli rahvuskoondis tänavu märtsis.Jalgpalli rahvuskoondis tänavu märtsis.
Jalgpalliliit: kultuuri suursündmuse koht on rahvusringhäälingus

Jalgpalliliit toetab järgmise viie aasta jooksul rahvusringhäälingut sihtotstarbelise toetusega summas kuni 950 000 eurot, mille abil omandas ERR Euroopa rahvuskoondiste tippjalgpalli teleõigused kahe MM-turniiri vahelisel perioodil.

Uuendatud: 21:48 
ALGAB FOLK
A-WA! on araabiakeelne väljend millegi rõõmuga kinnitamiseks – eesti keeles võiks see olla umbes jaa! või jess! Sellise nime on endale võtnud õdede bänd Iisraelist.A-WA! on araabiakeelne väljend millegi rõõmuga kinnitamiseks – eesti keeles võiks see olla umbes jaa! või jess! Sellise nime on endale võtnud õdede bänd Iisraelist.
Kairi Leivo soovitused Viljandi folgiks

Täna saab alguse Viljandi pärimusmuusika festival. Äsja raamatu "Viljandi pärimusmuusika festivali lood" ilmutanud ning tänavu folgil õppepealiku rolli täitev Kairi Leivo andis festivaliks omapoolseid soovitusi.

uudised
Teisipäeval kohtusid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni juures Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsuse peaminister Fayez al-Sarraj (vasakul) ja Liibüa idaosas tegutsev kindral Khalifa Haftar (paremal).Teisipäeval kohtusid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni juures Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsuse peaminister Fayez al-Sarraj (vasakul) ja Liibüa idaosas tegutsev kindral Khalifa Haftar (paremal).
Prantsusmaa loob Liibüasse asüülitaotlejate keskused

Prantsusmaa rajab "sel suvel" Aafrika põhjarannikul Liibüas menetluskeskused asüülitaotlejatele, kes kavatsevad minna üle Vahemere Euroopasse, teatas Prantsuse president neljapäeval.

Uuendatud: 21:31 
HIV nakatatud T-lümfotsüüt ehk T-rakk.HIV nakatatud T-lümfotsüüt ehk T-rakk.
Lõuna-Aafrika poiss seljatas HIV-i, Eesti teadlased kahtlevad

Teateid selle kohta, et imikute varane antiretroviiruse ravi võib aastateks edasi lükata HI-viiruse paljunemist kehas, on tulnud viimase kaheksa aasta jooksul paaril korral. Rahvusvahelisel AIDS-i Ühingu aastakonverentsil esitleti nüüdseks kolmandat sellise ravi juhtumit. Eesti teadlased on selle leiu suhtes skeptilised ning usuvad jätkuvalt, et HIV-i ei ole maailmas veel keegi päriselt seljatanud.

Kaader videostKaader videost
ERR.ee video | Heidy Purga: Viljandis on mingi teistsugune aura

Neljapäeval stardib Viljandis 25. pärimusmuusika festival, mis toob mitmekesise artistideprogrammi päeval ning uhked järelpeod õhtul. Järelpeo korraldajad Heidy Purga ja Bert Prikenfeld rääkisid Viljandi folgi olulisusest.

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.