Opositsioon süüdistab Tsiprast võlausaldajate nõudmistele järele andmises ({{commentsTotal}})

Kreeka parlament võttis neljapäeva õhtul vastu uue kärpekava, millega valitsus loodab tagada võlausaldajatelt oma senise võlakoorma vähendamist ning laenu järgmise väljamakse saamist. Parlamendiarutelu saatsid vihased protestimeeleavaldused Ateena tänavail.

Eelnõu näeb ette 4,9 miljardi euro suurust kärpekava nii pensionidele kui ka maksusoodustustele ajavahemikus 2018 kuni 2021, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valitsus loodab, et kärpemeetmete heakskiitmine pehmendab võlausaldajate südant ja veenab neid järjekordset 7,5 miljardi euro suurust laenuosa välja maksma ning senist võlakoormat vähendama.

"Me tunnetame, et oleme jõudnud lõpusirgele. Keegi ei eita ega kahtle, et see kokkulepe kätkeb endas raskusi, kuid ometi avab see meie ees tee. See on otsustav teetähis, mis tähendab, et meil ei tule hakata täitma uut võlaplaani, vaid meil on lõpuks mõistlik lahendus," rääkis peaminister Alexis Tsipras.

Opositsioon seevastu süüdistas Tsiprast liigses järeleandlikkuses.

"Võlaplaan lõpetati alles siis, kui te rahuldasite kõik nende nõudmised. Te võtate omaks ebavajalikud ja laialdased säästumeetmed selleks, et võimul püsida. Teist on saanud parim kasinuse reklaam euroalas," süüdistas Uue Demokraatia partei juht Kyriakos Mitsotakis.

Samal ajal tänavale kogunenud protestijad ähvardasid valitsust lausa revolutsiooniga.

"Pole muud lahendust kui revolutsioon. Nad on võtnud meilt kõik ja need pseudovasakpoolsed teevad meile lõplikult otsa peale. Ainus, mida me teha saame, on vastu hakata ja üles tõusta," rääkis protestija Antonis Stamatopoulos.

Kärpemeetmed kiideti heaks neli päeva enne Brüsselis toimuvat euroala rahandusministrite kohtumist.

Toimetaja: Merili NaelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.