Sibul: koalitsioonipartnerid on avatud mõtlemisega ({{commentsTotal}})

Koalitsioonipartnerid on avatud mõtlemisega ning ei ole põhjust, miks tõstatatud maksuteemad ei võiks lahendust leida, ütles Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige Priit Sibul.

Sibul meenutas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et valitsuse osapooled on algusest peale öelnud, et praegune koalitsioon jääb avatumaks kui varasemad on olnud.

Ta tõi näiteks, et IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi tõstatatud maksuküsimused pole esimene kord, mil valitsus on varasemaid otsuseid ümber vaadanud.

"Mõni nädal tagas koalitsioonis arutati tervishoiu täiendavat rahastust, kui arstid lubasid streikima hakata. Valitsus võttis kuulda, istus maha, arutas ja jõudis kokkuleppele. Mul on hea meel, et koalitsioonipartnerid on soostunud IRL-i uue esimehe ettepanekuga uuesti maha istuda ja neid teemasid läbi arutada, mis ühiskonnas vastukaja leiavad, ja neile üheskoos uusi lahendusi leidma," rääkis Sibul.

Tema sõnul ei ole teised koalitsioonipartnerid tõstatanud teemasid, mida nemad tahaksid muuta.

Sibula kinnitusel on koalitsiooni tervis hea. "Mõni nädal tagasi istuti maha ja leiti lahendused. Ja mul on hea meel, et partnerid on ka nüüd avatud arusaamise ja mõtlemisega," sõnas ta ja lisas, et Seederi tõstatatud küsimustele on leitud lahendused kiiresti.

"Eelmisel laupäeval sai IRL uue esimehe ja tänaseks on osad teemad juba lahenduse leidnud, nii et ma ei näe küll põhjust, miks järgmised teemad ei võiks lahendusi leida, ja ma ei ole näinud, et kellelgi oleks plaan mingeid täiendavaid teemasid uuesti tõstatada," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.