Roheliste rattaretk tõstatab küsimuse meretuulepargi mõttekusest ({{commentsTotal}})

Viimati toimus roheliste rattaretk Hiiumaal 1997. aastal ja siis oli tegemist pigem kultuuriloolise matkaga, nüüd tahetakse aga tõstatada küsimust, kas Hiiumaa lähistele plaanitav meretuulepark on mõttekas või mitte.

Ennelõunal praamidega Hiiumaale jõudnud ratturitele tutvustati tuulepargi teemat reede õhtul peetud avalikul arutelul, kus osalesid nii selle pooldajad kui ka vastased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Leidsime Hiiumaa sellisest hetkest, kus ta peab otsustama, kas ta liigub edasi tööstussaarena, milleks suur meretuulepark ta kahtlemata muudab, või siis liigub edasi maailmatasemel tippturismisaarena," selgitas roheliste rattaretke keskkonnaprogrammi juht Helen Arusoo.

Tuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruanne avalikustati sel kevadel ja see ei leidnud tuulepargi rajamist välistavaid mõjusid.

Oma 27. rattaretkel osalev hiidlane Mattias leiab aga, et arutelu tuulepargi üle pole veel läbi. "Igat teemat, mida ei ole piisavalt rahva jaoks lahti seletatud, tuleb sel juhul ükskõik mis võimalusel jälle omakorda käsitleda," ütles ta.

Koos pojaga retkel osalev Koit ütles, et kuigi enam ei tehta matkal sellist talgutööd nagu vanasti, on retkest endiselt kasu. "Ikka rohelise mõtteviisi levitamine, jäätmete sorteerimised - kõik see on näha ja ma usun, et need osalejad, kes siin on käinud, tegelevad sellega ka hiljem ja kodus," rääkis Koit.

Ratturite seas on aga ka neid, kes selle aasta esimesest tõelisest suvepäevast lihtsalt mõnu tundsid.

"Mulle meeldib laagripaikades olla ja ma ei reisi rattaga eriti palju, nii et rattamatkal on hea reisida," ütles Juss.

Roheliste rattaretk kestab pühapäevani.

Toimetaja: Merili NaelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.