Jalgratturite kontroll Rapla koolides näitas olukorra paranemist ({{commentsTotal}})

Reedene ülevaatus Raplamaa koolides näitas, et kui kiivrit kannavad kõik noored jalgratturid, siis paraku on liikluses liiga palju selliseid õpilasi, kellel juhiluba veel polegi. Kokkuvõttes nägid korravalvurid aga koolide juures oluliselt paremat pilti, kui veel paar nädalat tagasi.

Õpilased, kelle rattaid reede hommikul kontrolliti, said politseinikelt enamasti ainult kiita, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võrreldes mai algusega, kui me samamoodi kontrolli teostasime, on pilt palju paremaks läinud. Hästi paljudel oli täna see probleem, et juhiluba ei olnud, aga see tuli sellest, et täna tehakse koolis jalgratta liiklustundi ja siis lapsed pidid rattad kaasa võtma, aga neil juhiluba pole," rääkis Rapla politseijaoskonna noorsoopolitseinik Triin Tähtla.

Kiiver on kohustuslik kuni 16-aastatel laste, kuid politsei soovitab seda kanda kõigil inimestel, ka täiskasvanutel.

 

Toimetaja: Merili NaelUUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.