Nädalavahetusel läheb ilm veidi jahedamaks, mõnel pool võib sadada ({{commentsTotal}})

Reedel oli nii mõneski kohas sooja 26 kraadi, kuid järgnevatel päevadel läheb jahedamaks. Metsad püsivad tuleohtlikud.

Eeloleval ööl on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, Virumaal võib hoovihma sadada, rannikul on kohati udu. Tuul puhub läänekaarest 2 kuni 8 meetrit sekundis ja sooja on 7 kuni 12 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul on lõuna pool pilvi vähe ja ilm sajuta, Põhja-Eestis on ilm muutliku pilvisusega ning mandril võib kohati hoovihma sadada. Tuul on muutlik ja nõrk, põhjarannikul pöördub põhjakaarde ning ulatub 8 meetrini sekundis. Sooja on 10 kuni 16 kraadi.

Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega, kohati sajab hoovihma. Tuul puhub põhjakaarest 2 kuni 8 meetrit sekundis. Sooja tuleb 16 kuni 21, Lõuna-Eestis kuni 24, meretuulega rannikul kuni 13 kraadi.

Pühapäeval tugevneb Eesti kohal põhjast ulatuva kuiva, kuid jahedama kõrgrõhkkonna mõju. Öösel on sooja 5 kuni 13, päeval 14 kuni 19 kraadi.

Esmaspäeva öö püsib kuiv, jahedus aga süveneb ja seetõttu võib maapinnal öökülma olla. Päeval saabub loodest madalrõhulohk, mis üle Eesti veidi vihmahooge kannab. Tuul pöördub edelasse ja läände ning läheb eelkõige põhjarannikul tugevamaks. Sooja tuleb 14 kuni 19, mere ääres kohati 12 kraadi.

Teisipäeval liigub üle Eesti uus ja niiskem madalrõhulohk ning vihmahooge jagub mitmele poole. Öösel on keskmiselt sooja 7, päeval 14 kraadi, kagus võib tulla sooja 19 kraadi.

Kolmapäeval tugevneb Eesti kohal taas kõrgrõhuala ning saju tõenäosus väheneb järk-järgult. Öö võib olla eelnevast veidi jahedam, päev aga veidi soojem.

 

Toimetaja: Merili NaelKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema