OTSE kell 9: küberjulgeoleku konverents CyCon 2017 ({{commentsTotal}})

NATO Küberkaitse Koostöö Keskuse direktor Sven Sakkov õppusel Locked Shields 2017.
NATO Küberkaitse Koostöö Keskuse direktor Sven Sakkov õppusel Locked Shields 2017. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR
{{1496112840000 | amCalendar}}

NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse üheksas aastakonverents CyCon 2017 tõi tänavu teisipäevast kuni reedeni Tallinna üle 500 arvamusliidri ja eksperdi arutlema küberjulgeoleku võtmeküsimusi. ERR-i uudisteportaal teeb olulistematest ettekannetest otseülekande.

 

Ettekannete ajakava neljapäeval

09:00 - 09:30 Martin Ruubel, Guardtime Eesti juht (Riigid, küberkaitse ja blockhain-tehnoloogiad - Government, Defence and Blockchains – Anything There Beyond the Hype)

09:30 - 10:00 Katie Moussouris, häkker ja ekspert (NATO´t oodates – eksistentsiaalse kriis kübersõja abusrditeatris - Waiting for NATO – An Existential Crisis in the Cyberwar Theatre of the Absurd)

10:00 - 10:35 Professor Mike Schmitt, Tallinna käsiraamatu projekti juht ja toimetaja ja Marina Kaljurand, rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni juht (Tallinna käsiraamat 2.0 ja hallid alad rahvusvahelises õiguses - Tallinn Manual 2.0 & Gray Zones in International Law)

Üles astuvad valdkonna tunnustatud esindajad

Konverentsi CyCon 2017 esinejate seas on Iraani tuumaprogrammi rünnanud Stuxnet viiruse sihtmärgi avastamisega kuulsaks saanud küberekspert Ralph Langner, Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumile esimese turvaaukude testimise programmi loonud Katie Moussouris, maailma tuntuima häkkerite konverentsi asutaja ja tunnustatud küberturbeekspert Jeff Moss, riikide kübervõimekusi uurinud Sandro Gaycken ja professor Michael Schmitt, kes on NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse egiidi all valminud rahvusvahelise õiguse käsiraamatu Tallinn Manual 2.0 projekti juht ja üks autoritest.

Konverentsi avapäeval teeb ettekande ka USA ajaloo esimene naisadmiral Michelle Howard, kes kirjeldab, kuidas arengud küberruumis on mõjutanud sõjaliste operatsioonide planeerimist ja juhtimist.

Kavas on veel NATO liikmesriikide küberväejuhtide paneel ning ka hiljuti asutatud rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni (Global Commission on the Stability of Cyberspace - GCSC) vestlusring.

CyCon on ainus kõrgetasemeline küberkaitsekonverents maailmas, mis toob kokku küberjulgeoleku eri tahkudega tegelevad võtmeisikud - valitsuste, kaitsevägede, ettevõtete ja ülikoolide esindajad üle maailma.

Tallinnas asuv NATO Küberkaitsekoostöö Keskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline oivakeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna teadmiste allikaks NATO ja liikmesriikide jaoks.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics