Eesti tööhõive kasv oli esimeses kvartalis Euroopa Liidu suurim ({{commentsTotal}})

Tööhõive kasv või langus riikide võrdluses.
Tööhõive kasv või langus riikide võrdluses. Autor/allikas: Eurostat

Eesti tööhõive kasv oli esimeses kvartalis kvartalivõrdluses Euroopa Liidu suurim, ehk 2,8 protsenti.

Eestile järgnesid 1,7 protsendiga Malta, 1,2 protsendiga Rootsi ja 1,1 protsendiga Iirimaa, selgub Eurostati andmetest.

Suurim langus toimus kvartalivõrdluses aga 1,9 protsenti Lätis, 1,2 protsenti Rumeenias, 0,6 protsenti Horvaatias ja 0,5 protsenti Leedus.

Võrreldes mullu esimese kvartaliga oli Eesti tööhõive kasvult aga kaheksas ja tööhõive kasvas 2,2 protsenti.

Kõige rohkem kasvas tööhõive aastavõrdluses 6 protsenti Maltal, 3,5 protsenti Iirimaal ja 3,4 protsenti Küprosel. Tööhõive langes aga 2,8 protsenti Lätis ja 0,4 protsenti nii Leedus kui Rumeenias.

Euroala tööhõive kasvas aastavõrdluses keskmiselt 1,5 protsenti ja Euroopa Liidu tööhõive 1,4 protsenti. Eelmise kvartaliga võrreldes oli nii euroalal kui Euroopa Liidus 0,4 protsenti.

Eurostati hinnangul oli esimeses kvartalis Euroopa Liidus tööl 234,2 miljonit meest ja naist, neist 154,8 miljonit euroalas.

Allikas: BNS/EurostatTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema