Muqdisho restoranirünnaku ohvrite arv on tõusnud 31-ni ({{commentsTotal}})

Julgeolekutöötaja sündmuskohal Muqdishos 15. juunil.
Julgeolekutöötaja sündmuskohal Muqdishos 15. juunil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1497492720000 | amCalendar}}

Somaalia pealinnas Muqdishos on rünnakus populaarsele restoranile hukkunud vähemalt 31 inimest, nende seas ka välismaalasi, teatasid võimud.

Rünnaku võttis omaks äärmusrühmitus al-Shabaab.

Politseikapten Mohamed Hussein ütles, et mässulised rammisid Pizza House restorani sissepääsu lõhkeainelastis autoga, tungisid siis hoonesse ja hakkasid tulistama. Seejärel sulgesid nad end restorani ja võtsid külastajad pantvangi.

Julgeolekujõud lõpetasid vastasseisu neljapäeva hommikul, kui al-Shabaabi snaiprid nende pihta tule avasid. Kõik viis ründajat tapeti.

Ligi 40 restoranis viibinud inimest sai kannatada.

Politsei teatel on hukkunute seas vähemalt üks süürlane.

Ründajad kandsid sõjaväevormi. Nad sundisid restoranist plahvatuse järel põgenevaid inimesi uuesti hoonesse, ütles üks pealtnägija, Nur Yasin uudisteagentuurile AP.

Kolmapäevane autopommirünnak purustas restorani fassaadi ja põhjustas tulekahju.

Kuigi al-Shabaab väitis, et ründas naaberrestorani Posh Treats, mida külastab linna eliit ja mis sai kahjustada, oli rünnaku sihtmärgiks Pizza House, ütlesid julgeolekuametnikud.

Julgeolekujõud päästsid Posh Treatsist ühe aasialase, etiooplase, keenialase ja mitu kohalikku töötajat.

Al-Shabaab on rünnanud Muqdishos hotelle, sõjaväe kontrollpunkte ja presidendipalee ümbrust.

Washingtonis baseeruv Strateegiliste Uuringute Aafrika Keskus ütles, et eelmisel aastal oli al-Shabaab kõige rohkem inimesi tapnud äärmusrühmitus Aafrikas. Nende vägivallaaktid nõudsid rohkem kui 4200 inimese elu.

ÜRO Julgeolekunõukogu võttis kolmapäeval ühehäälselt vastu resolutsiooni, millega pikendati ÜRO poliitilise missiooni viibimist selles Aafrika riigis 2018. aasta 31. märtsini.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema