Uuring: valimisaktiivsus Tallinnas tuleb üle 50 protsendi ({{commentsTotal}})

SDE valimisplakat.
SDE valimisplakat. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Tallinnas kavatseb kindlalt valima minna 50 protsenti küsitletutest, tõenäoliselt teeb seda 28 protsenti, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle 800 vastajaga küsitlusest..

Viimaste kohalike valimiste tulemused näitavad, et  tegelik valimisaktiivsus on vaid veidi suurem nende vastajate osakaalust, kes kavatsevad kindlasti valima minna. Seega võib arvata, et eelseisvatel valimistel osalevad kindlasti valima minna lubajad ja osa neist, kes läheksid valima tõenäoliselt.

Kõige madalama valimisaktiivsusega on 25-34-aastased valijad, kellest läheks kindlasti valima vaid 32 protsenti (tõenäoliselt 33 protsenti). Ülejäänud alla 55-aastaste vanusegruppides on kindlasti valima minejaid üle 40 protsenti, 55-64-aastaste seas 56 protsenti ning 65-aastaste ja vanemate seas 71 protsenti.

Eestlastest läheks kindlasti valima 57 protsenti, muudest rahvustest 42 protsenti. Eesti kodanikest 55 protsenti ja mittekodanikest 33 protsenti.

Linnaosadest tuleb kõrgem tõenäoline valimisaktiivsus Nõmmel (kindlasti 66 protsenti), Kesklinnas (62 protsenti) ja Põhja-Tallinnas (57 protsenti). Kõige madalamat valimisaktiivsust on oodata Mustamäel (36 protsenti) ja Lasnamäel (43 protsenti).

Eelmistel kohalikel valimistel 2013 oli Tallinnas valimisaktiivsus 64 protsenti, 2009. aasta kohalikel valimistel ligi 66 protsenti.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema