Rumeenia sotside sisetüli tõi kaasa valitsuskriisi ({{commentsTotal}})

{{1497509460000 | amCalendar}}

Rumeenia valitsev sotsiaaldemokraatlik partei loobus toetamast omaenda ridadest pärit peaministrit Sorin Grindeanut ja tema valitsust, peaminister aga keeldub tagasi astumast.

Grindeanu ütles, et on valmis ametist lahkuma kunagi tulevikus, kui president Klaus Iohannis nimetab tema parteikaaslaste seast uue peaministrikandidaadi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Sotsiaaldemokraatide esimees Liviu Dragnea ütles, et peaminister pole pooleaastase ametisoleku jooksul järginud partei valitsemisprogrammi.

Dragnea ise ei saa valitsusjuhi kohale asuda, sest eelmisel aastal mõisteti ta süüdi valimispettuses.

Sotsiaaldemokraatlikku parteisse kuuluv endine peaminister Victor Ponta ütles, et Dragnea algatas valitsuskriisi, kuna on kade peaminister Grindeanu üsna suure populaarsuse pärast.

President Iohannis kutsus neljapäeval võimuparteid üles oma sisetüli ise lahendama ning teatas, et tema kinnitab uue peaministri ametisse vaid juhul, kui senine peaminister ise tagasi astub või kui parlament peaministrile ametlikult umbusaldust avaldab.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema