Londoni põlengus hukkus ametlikult 17 inimest, kuid see arv ilmselt tõuseb ({{commentsTotal}})

{{1497513600000 | amCalendar}}

Londonis on tuletõrjujad öö läbi töötanud, et kustutada lõplikult kolmapäeva hommikul süttinud kõrghoonet Grenfell Tower. Ametlikel andmetel hukkus põlengu tõttu 17 inimest, kuid palju inimesi on endiselt teadmata kadunud ning ilmselt on tegelik hukkunute arv palju suurem.

Ka politsei on öelnud, et põlenud maja uurimise järel ohvrite arv ilmselt tõuseb. Seda kinnitavad ka pääsenute ja pealtnägijate tunnistused, mille kohaselt jäi suur hulk inimesi kiirelt süttinud majja lõksu, vahendasid BBC ja ERR-i teleuudised.

Põhja-Kensingtoni piirkonnas asuv Grenfell Tower süttis põlema kolmapäeval, kohaliku aja järgi natuke enne kella üht öösel. Tuletõrje sai esimese teate kella 0.54 ajal ning esimene brigaad jõudis kohale vähem kui kümne minutiga. Sellel hetkel aga oli suur maja juba leekides.

Esialgsetel andmetel sai põleng aluse neljandalt korruselt.

Sündmuskohal päästeti põlengu ajal 65 inimest.

Londoni politsei teatas hiljem neljapäeval, et hukkunute arv on tõusnud seitsmeteistkümneni ning et see arv tõuseb lähiajal tõenäoliselt veel.

"Kahjuks pean ma kinnitama, et surma saanud inimesi on 17," nentis politseijuht Stuart Cundy. "Endiselt on hulk inimesi, kes viibivad haiglaravil. 37 inimest on ravil, 17 neist on kriitilises seisundis."

Londoni tuletõrjeülem Dany Cotton tunnistas ajakirjanikele, et tema alluvad on juhtunust tõeliselt traumeeritud, sest neil oli olla tunnistajateks väga äärmuslikele olukordadele - näiteks sellele, kuidas meeleheites vanemad oma lapsi põlevast kõrghoonest alla viskasid või kuidas lõksus inimesed viimase hetkeni abi palusid.

"Meile meeldib mõelda endast kui karmidest ja kogenud kangelastest - nad ongi kangelased, kuid neilgi on tunded ja nad olid eilsetest sündmustest täiesti löödud," märkis ta Sky Newsi teatel.

Ka paljud kogenud tuletõrjujad tunnistasid meediale antud intervjuudes, et Grenfell Toweri põleng oli nende karjääri kõige raskemaks ja enneolematumaks juhtumiks.

24 korrusega majas oli 127 korterit. Hoonet oli renoveeritud 2016. aastal.

Kolmapäeva õhtuks oli peaaegu kogu hoone läbi otsitud ning mõnes kohas tuli alustada järelkustutust. Tuletõrjebrigaadi ekspertide sõnul varemeid kokkuvarisemine ei ähvarda.

Tuletõrjebrigaadi juht Cotton rõhutas, et põlenud hoone uurimine ja läbi otsimine on väga pikk protsess, mis võib kesta nädalaid.

Põlengu põhjus on alles selgitamisel, kuid tule kiire levimine on tekitanud avalikkuses palju spekulatsioone ning süüdistusi seoses hoone haldamise ja tuleohutusnõuete täitmisega. Kindlalt on teada näiteks see, et maja elanikud olid haldusfirma peale puuduliku tuleohutuse pärast kaevanud. Ajalehe Guardian ülevaates juhitakse tähelepanu näiteks maja alumiiniumkomposiitfassaadile.

Nii Londoni linnapea Sadiq Khan kui ka peaminister Theresa May on lubanud põhjalikku juurdlust. Khan käis sündmuskohal kolmapäeval, May külastas põlengupaika neljapäeval.

Samuti on võimud lubanud pöörata rohkem tähelepanu sarnaste kortermajade tuleohutusele. Suurbritannia opositsioonierakonnad on juba nõudnud vastuseid nii tuleohutusnõuete kui ka päästeametnike ressursside asjus.

Kodutuks jäänud inimesed majutati kõigepealt ajutistesse keskustesse, kohaliku omavalitsuse poolt on praeguseks leitud esialgne elupaik 44 leibkonnale.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema