Ajalehed: Mueller uurib ka seda, kas Trump võis takistada õigusemõistmist ({{commentsTotal}})

Eriprokurör Robert Mueller on ise samuti FBI juhina töötanud.
Eriprokurör Robert Mueller on ise samuti FBI juhina töötanud. Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1497516180000 | amCalendar}}

Ajalehed Washington Post (WP) ja New York Times (NYT) kirjutavad oma allikatele viidates, et Venemaa sekkumist USA valimistesse puudutavat juurdlust juhtiv eriprokurör Robert Mueller on asunud uurima ka seda, kas president Donald Trump takistas Vene-juurdlust ja õigusemõistmist, kui vallandas Föderaalse Juurdlusbüroo direktori James Comey.

Kui Muelleri juurdlus puudutas esialgu Venemaa sekkumist eelmise aasta presidendivalimistesse ja seda, kas selles küsimuses tegid Venemaaga koostööd ka Trumpi meeskonna liikmed, siis nüüd väidavad Washington Post ja New York Times, et juurdlus puudutab ka presidenti ennast ning et see teema võeti tähelepanu alla kohe pärast seda, kui Trump FBI juhi mai alguses vallandas, vahendasid Politico ja Fox News.

Ajalehtede kinnitusel kavatsevad Muelleri juurdlust läbi viivad ametnikud küsitleda selles küsimuses endisi ja praegusi luure- ning julgeolekuametnikke, sealhulgas luuredirektor (DNI) Dan Coatsi, riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) direktorit Mike Rogersit ning viimase endist asetäitjat Richard Ledgetti. Küsitlemised võivad kusjuures toimuda juba käesoleval nädalal.

Näiteks on meedias väidetud, et Trump avaldas soovi, et Coats ja Rogers aitaksid tollast FBI juhti Comey't veenda Venemaad puudutava juurdluse fookust muutma. Coats ja Rogers ei soovinud eelmisel nädalal seda teemat puudutavatele küsimustele senati luurekomitee ees avalikult ja põhjalikumalt vastuseid anda.

Muelleri meeskonna pressiesindaja Peter Carr ei soovinud ajalehtede väiteid kommenteerida. NSA aga teatas, et nende kommentaar piirdub kinnitusega, et eriprokuröriga tehakse täielikku koostööd.

Teisipäeval kohtus Mueller senati luurekomitee liikmetega kinnisel istungil. Kohtumisel viibinud allika kohaselt Trumpi uurimise alla võtmine sellel koosolekul teemana ei tõstatunud, vahendas Politico.

Osa eksperte on siiski veendunud, et Muelleri meeskonna soov kõrgete luureametnikega kõikidel teemadel rääkida pole iseenesest erandlik ning olevat igati loogiline, et kõigile võimalikele küsimustele vastuseid otsitakse.

Nädala alguses levis USA meedias aga uudis ning Trumpi pikaaegse sõbra väide, mille kohaselt kaaluvat USA president ka võimalust eriprokurör Mueller vallandada. New York Timesi andmetel aga olid Trumpi nõunikud suutnud president veenda, et see poleks praegust olukorda arvestades hea samm.

Trumpi advokaat Marc Kasowitz andis ajalehtede uudiste kohta kommentaari, milles mõistis hukka järjekordse "andestamatu ja ebaseadusliku" andmelekke. Uudise peamist väidet - ehk Trumpi enda sattumist juurdluse jaoks huvi pakkuvate isikute hulka - ta samas ei eitanud. 

President Trump kritiseeris värskeid väiteid neljapäeval Twitteris.

"Nad mõtlesid välja uudise venelastega koostöö tegemise kohta, leidsid null tõendit, seega nüüd mõtlevad nad välja loo õigusemõistmise takistamise kohta. Tore," kirjutas Trump. 

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema