Pevkur süüdistab IRLi spordi ja päevapoliitika segamises ({{commentsTotal}})

Hanno Pevkur
Hanno Pevkur Autor/allikas: ERR
{{1497517260000 | amCalendar}}

Reformierakonna esimees ja Eesti Võrkpalli Liidu juht Hanno Pevkur ütles seoses valitsuse otsusega jätta rahuldamata liidu rahastustaotlus võrkpalli MM-valikturniiri võõrustamiseks, et Isamaa ja Res Publica Liit segas spordi küünilistel põhjustel päevapoliitikasse.

Võrkpalliliit soovis võõrustada MM-valiksarja kolmanda ringi turniiri ja esitas selleks abipalve valitsusele ning kultuuri- ja rahandusministeeriumile. See jäeti aga rahuldamata.

Hanno Pevkur kirjutas neljapäeval sotsiaalmeedias, et talle teadaolevalt oli IRLil toetuse eraldamiseks lisatingimus, mis ei olnud võrkpalliliiduga kuidagi seotud, vaid puhtalt poliitiline.

"Kui peaminister ja kultuuriminister olid toetavad, siis IRL nõudis, et mina isiklikult pean vabandama poliitiliste sõnavõttude eest, mida Reformierakond on teinud IRLi ministrite, eelkõige rahandusministri, aadressil. Selline oli info, mis mulle esmaspäeva hilisõhtul koalitsioonist edastati ja mis kinnitati üle teisipäeva varahommikul. Sport toodi IRLi poolt küünilistel põhjustel päevapoliitikasse," kirjutas Pevkur.

Pärast kinnitust, et valitsuses pole selles küsimuses konsensust, saatis ta enda sõnul loobumise teate Euroopa alaliitu, mis oli juba niigi neile andnud ajapikendust.

"Ehk see ei olnud vormi küsimus, mida praegu valitsuse liikmed püüavad näidata. See oli poliitilise nõudmise sidumine spordile toetuse eraldamiseks ja nii ei ole soliidne. Sport jäägu aumeeste pärusmaaks," sõnas Pevkur.

IRL-i kuuluv Viljandi linnapea Ando Kiviberg ütles, et IRL ei ole vabandamist nõudnud.

"Kes konkreetselt IRL-i esindajaist seadis vabandamise tingimuse? Palun seda nime. Ma olen päris kindel, et kogu Eesti avalikkus tahab seda nime kuulda. Praegu väidate, et IRL lasi turniiri korraldamisvõimaluse põhja. Mina erakonnaliikmena tahan teada, kes minu erakonnakaaslastest sellise sigadusega hakkama sai. Mis sul takistab seda isikut avaldamas," küsis Kiviberg Pevkurilt.

Samal teemal võttis sõna ka Pevkuri erakonnakaaslane Jürgen Ligi, kes märkis, et kahetseb endise rahandusministri Sven Sesteri kohta tehtud kriitikas üksnes seda, et on end vaos pidanud hoidma.

"Sesteri pärand on kuritegelik sigadus, aga seda ei saa rääkida piisavalt otse, piisavalt sageli ega ole rahandus enamusele ka piisavalt huvitav ega arusaadav," teatas Ligi Facebookis.

Mai lõpus võõrustas Eesti 2018. aasta MM-valiksarja Euroopa tsooni teise ringi turniiri, mille otsustavas matšis jäi Eesti alagrupis teiseks. See tähendab, et ajaloo esimest maailmameistrivõistluste finaalturniiri pääset peab rahvusmeeskond püüdma läbi valiksarja kolmanda ringi.

Võrkpalliliit esitas seejärel avalduse ka 18.-23. juulini toimuva valiksarja kolmanda ringi turniiri võõrustamiseks ja taotles valitsuselt ja ministeeriumeilt selleks toetust, mida aga ei eraldatud.

Kultuuriminister Indrek Saar põhjendas otsust liialt lühikese ajaraamiga ja rahavajaduse ootamatusega.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema