Video: Austraalia peaminister tegi kinnisel galal järele Trumpi kõneviisi ({{commentsTotal}})

Trump ja Turnbull 4. mail USA-s.
Trump ja Turnbull 4. mail USA-s. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Austraalia parempoolne peaminister Malcolm Turnbull tegi kolmapäeval peetud kõnes nalja USA presidendi Donald Trumpi üle ning tegi oma sõnavõtu raames järele ka Trumpi kõneviisi. Austraalia valitsusjuht pidas kõne kinnisel galaõhtul, kuid tema sõnavõtu salvestus lekkis avalikkuse ette.

Parlamendi poolt korraldatud galaõhtule kutsutakse suur hulk ajakirjanikke, kuid tegu on kinnise üritusega ning tava kohaselt seal räägitust mingeid uudiseid teha ei tohi. Turnbulli kõne nutitelefoniga tehtud salvestus hakkas aga levima ning selle avaldas ajakirjanik Laurie Oakes, kes galaõhtul pole oma põhimõtete tõttu kunagi käinud, sest talle on vastumeelne selle üritusega kaasnev nn off-the record-poliitika, vahendas Politico.

Oma kõnes kirjeldas peaminister Turnbull seda, kuidas ta maikuus Trumpiga kohtus. "See oli ilus. See oli kõige ilusam rahusta-mind-maha hetk eales," ütles ta Trumpi häält järele aimates.

"Donald ja mina, me oleme võitmas ja me oleme võitmas arvamusküsitlustes. Me võidame niivõrd palju, me võidame, me võidame nii nagu me pole eales varem võitnud," sõnas ta samal toonil jätkates.

Kokku kestis Turnbulli esitatud paroodiahetk rohkem kui minuti.

Turnbulli ja Trumpi suhted on olnud keerulised.

Veebruaris oli nende esimene telefonikõne allikate sõnul väga pingeline ja seda peamiselt president Barack Obama ajal sõlmitud leppe pärast, mille raames oli USA lubanud enda juurde ümber asustada osa Austraaliasse pürginud põgenikest. Väidetavalt oli Trump Turnbulli peale häält tõstnud ning teatanud, et tegu "ajaloo halvima diiliga".

Maikuus, kui nad esimest korda päriselt kohtusid, oli aga läbisaamine parem - vähemalt avalikult oldi väga sõbralikud - ning Trump kiitis kahe riigi vahel kaua kestnud tugevat liitlassuhet. 

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema