Foxconn kavatseb järgmise suure tehase rajada USA-sse ({{commentsTotal}})

Foxconni peakorter Taipeis.
Foxconni peakorter Taipeis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Taiwani suurettevõte Foxconn, mis tegeleb Apple'i nutitelefonide iPhone ja teiste elektroonikaseadmete kokkupanekuga, kavatseb rajada uue tehase Ameerika Ühendriikidesse Wisconsini osariiki.

Tehases saaksid tööd tuhanded inimesed ning see tooks poliitilist kasu ka tagasivalimist taotlevale vabariiklasest kubernerile Scott Walkerile, vahendasid Associated Press ja CBS.

Protsessiga kursis olev allikas kinnitas kolmapäeval Associated Pressile, et Wisconsini osariik peab praegu tehase rajamise asjus Foxconniga läbirääkimisi.

Väidetavalt üritab sama tehast enda juurde saada ka vähemalt üks osariik veel - Michigan.

President Donald Trump vihjas võib-olla tehase Wisconsini osariiki rajamisele teisipäeval Milwaukee' linna külastades, kus ta ütles, et kuberner Walker võib saada peagi "väga rõõmsa üllatuse" osaliseks. "Me peame läbirääkimisi telefonide, arvutite ja televiisorite suure, suure imelise tootjaga," lisas ta.

Taiwani päritolu rahvusvaheline kontsern Foxconn paneb kokku Apple'i, Sony, Blackberry ja paljude teiste elektroonikaseadmeid ning teeb seda peamiselt Hiina Rahvavabariigis, kus on seeläbi tööd saanud umbes miljon inimest.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema