New Yorgi teatri etenduses pussitavad senaatorid Trumpi meenutavat Caesarit ({{commentsTotal}})

Public Theateri
Public Theateri "Julius Caesar". Autor/allikas: Public Theateri pressimaterjalid

New Yorgis jätkab teatrikompanii The Public Theater William Shakespeare'i näidendi "Julius Caesar" etendusi hoolimata kriitikast, et klassikalise näidendi tõlgenduses meenutavad tegelaskujud vägagi praegust USA presidenti Donald Trumpi ja tema administratsiooni ning perekonna liikmeid.

Erilist meelepaha tekitas näidendi verine stseen, kus Trumpi meenutav peategelane Rooma senaatorite poolt surnuks pussitatakse. Kriitikalaine tõttu loobusid Delta Airlines ja Bank of America näidendi sponspriteks olemast. American Express aga eemaldas oma reklaami teatrikompanii veebilehelt, vahendasid New York Post.

Pärast kolmapäeval Virginia osariigis aset leidnud rünnakut, kus väidetavalt vabariiklasi vihanud mees rahvasaadikuid tulistas, on kriitika eriti teravaks läinud. Näiteks presidendi poeg Donald Trump juunior jagas Twitteris seisukohta, et just sellised rünnakud on põhjus, miks "presidendi mõrvamist ülistavat" teatrietendust kriitika tabas.

Public Theater teatas kommentaariks, et nende näidend ei toeta mingil kujul ega kellegi vastu vägivalla kasutamist. "Shakespeare'i näidend ja ka meie lavastus võtavad hooopis vastupidise seisukoha: need, kes üritavad kaitsta demokraatiat ebademokraatlike vahenditega maksavad kõrget hinda ja hävitavad just selle asja, mida nad päästa üritavad," seisis teatrikompanii pressiteates.

Pikka skandaali sellest juhtumist ilmselt ei teki, sest pühapäeval ongi viimane kord, kui näidendit Central Parkis näha saab.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema