"Aktuaalne kaamera": Rändlustasude kaotamist peetakse Brüsseli töövõiduks ({{commentsTotal}})

Alates neljapäevast saab enamik eurooplasi oma mobiiltelefoni Euroopa Liidus reisides kasutada samadel tingimustel, mis kodus. Rändlustasude kaotamine tähendab, et šokeerivad telefoniarved välismaal tehtud kõnede, mobiiliga vaadatud videote või üleslaetud piltide eest, peaks olema minevik. Põhja- ja Baltimaades, võivad telekom-firmad oma klientidelt suuremate mahtude eest siiski lisatasu küsida.

"Me arvame, et see on suur võit euroopa tarbijatele. Me oleme oodanud 10 aastat, et see viimaks jõustuks. Tänasest peaks saama reisida kõikjal EL-is ilma, et peaks kartma šokeerivaid telefoniarveid," ütles Euroopa Tarbijate Organisatsiooni õigusosakonna juht Guillermo Beltra.

Euroopa Komisjoni digitaalse ühtse turu asepresident Andrus Ansip ütles, et need kartused, et seoses rändlustasude kaotamisega kodused hinnad tõusevad, ei ole paika pidanud.

Rändlustasude kaotamise vastu aastaid lobitööd teinud mobiilioperaatorite esindaja komisjoni vastu viha ei pea.

"Ma arvan, et see on eelkõige positiivne samm tarbijatele. Aga see on väljakutse telekom-firmadele, mis mõjutab sissetulekuid ja seetõttu ka võimalusi tulevikus investeerida," kommenteeris telekomfirmasid ühendava GSMA avalike suhete juht Olivier Lechien.

Rändlustasude kaotamine on ehk üks vähese arusaadava lõpptulemusega päädinud lahinguid Brüsselis, mille kasu peaks tunnetama küll pea iga reisiv eurooplane.

Teatud puhkudel võivad rändlustasud siiski telefoniarvele ilmuda. Eelkõige Skandinaavias ja Baltimaades, kus mobiilsidehinnad on märksa soodsamad kui Kesk- ja Lõuna-Euroopas.

"Et operaatorid ei tõstaks koduseid hindu, saavad nad küsida võimudelt aasta jooksul uute reeglite jõustamisel erandit. Tarbijad peaksid teadma, et sellisel juhul maksavad nad rändluse eest lisatasu, aga selle hind on väga väike," ütles Euroopa Tarbijate Organisatsiooni õigusosakonna juht Guillermo Beltra

Rändlustasude kaotamisega tekib paradoksaalne olukord, kus näiteks Telia simkaardiga Brüsselisse helistamine on kordades odavam kui astuda üle piiri ja teha kõne Läti võrgust. Põhjuseks pole mitte Läti odavamad hinnad vaid tõsiasi, et Brüssel keelab rändluse eest lisatasu küsimise, aga koduvõrgust tehtud kaugekõnedele pole hinnapiiri seatud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema