OTSE: Euroopa Komisjoni investeerimiskonverents ({{commentsTotal}})

Konverentsi üks esinejatest on Urve Palo
Konverentsi üks esinejatest on Urve Palo Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1497593340000 | amCalendar}}

Euroopa Komisjoni esindus ja riigikantselei korraldavad reedel Tallinnas konverentsi "Rohkem investeeringuid - milliseid ja kuidas?".

Konverentsi tutvustus

Eesti on varem olnud Euroopa Liidu riikide kontekstis aktiivne investeerija, kuid viimaseid aastaid on iseloomustanud selge ettevõtlussektori investeeringute vähenemise trend. Seda vaatamata suhteliselt soodsatele laenuvõimalustele. Hoo on kaotanud ka uute välisinvesteeringute kasv.

Samal ajal on vähenenud ettevõtlussektori kogukasum, mis omakorda pärsib investeerimise võimekust tulevikus. Tehtud investeeringutesse täpsemalt sisse vaadates ilmneb, et domineerivad kapitaliinvesteeringud, mis pole olnud ilmtingimata seotud kõrgema lisandväärtuse loomise ega tootlikkuse kasvuga.

Kuhu jäävad investeeringud tehnoloogiasse, innovatsiooni, teadus- ja arendustegevusse, mis on tootlikkuse ja edasise majanduskasvu mõttes kriitilise tähtsusega?

Konverentsil vaadataksegi investeeringute probleemi sisse ning arutletakse, mille taha targad investeeringud takerduvad ning mil moel riik saaks investeeringute, ja eelkõige just kõrgema lisandväärtuse loomisele suunatud investeeringute, tegemisele paremini kaasa aidata.

Ülekanne inglisekeelse sünkroontõlkega

Allikas: ERRTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema