Konkurentsiamet pole kinnisvaraportaalide koondumise teadet saanud ({{commentsTotal}})

Kuulutus kinnisvaraportaalis.
Kuulutus kinnisvaraportaalis. Autor/allikas: City24

Baltikumi suurim meediakontsern Eesti Meedia teatas juuni alguses, et on alustanud läbirääkimisi kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti üksuste ostmiseks, ja ehkki otsus eeldab konkurentsiameti kontrolli, pole koondumisteadet seni ametile esitatud. Pindi Kinnisvara esindaja sõnul tundub kahe portaali tegevus väga sarnane ja nende omandisuhted on tekitanud viimastel aastatel küsimusi.

Konkurentsiameti pressiesindaja Maarja Uulits kinnitas ERR-ile, et praeguse seisuga ei ole ettevõtted neile koondumisteadet esitanud.

"Eeldatavasti küll nad peaksid teate esitama, aga kommenteerida me seda täpsemalt enne ei saa," tõdes ta.

KV.ee juht Tarvo Teslon vastas küsimusele, miks ei ole veel teadet esitatud, et ei soovi seda teemat kommenteerida, sest ei tea sellest rohkem kui ise lugenud on.

Konkurendid on avaldanud kahtlust, et Eesti Meedia omanik Margus Linnamäe kontrollib City24 juba praegu ning kõlanud on ka arvamus, et tegu võib olla teeseldud tehinguga. Tesloni sõnul ei tea ta ka sellest midagi.

"Täpselt sama palju olen kuulnud kui teie, mitte rohkem," vastas ta.

Sooman: City24 ja KV.ee koostegevus on avalik saladus

Pindi Kinnisvara suurkliendi osakonna juht Peep Soomani sõnul on enamik kinnisvarafirmasid juba ammu City24 ja KV.ee-d üheks üksuseks pidanud.

"See on ju avalik saladus, et nende tegevused on - ei saa öelda, et päris kooskõlastatud, aga väga sarnase joonega. Ja omandisuhted on ka olnud viimastel aastatel kõva küsimärgi all, kui tugev Eesti Meedia poolne kontroll juba praegu on olemas City24-s. Kinnisvarfirmad on arvestanud kogu aeg, et nad opereerivad nagu üks ühing," nentis Sooman.

"Kas see on teeseldud tehing või ei ole, mina ei tea. Mind ei huvita ka see, kuidas Eesti Meedia oma äri ajab. Selge on see, et kinnisvarakuulutuste turg on oma olemuselt ära monopoliseerunud ja küllap on uued tuuled tulemas," lisas ta.

Rääkides kahe kinnisvaraportaali tegevusest, tõi Sooman näite, et kui KV.ee tegi oma hinnatõusuettepaneku, tuli City24 kohe järele.

"Nende strateegiad on väga lähestikku, kõik nende tegevuste muudatused," sõnas Pindi Kinnisvara esindaja, lisades, et alati on ka võimalus, et nad on üksteise suhtes lihtsalt väga tähelepanelikud ja tublid konkurendid.

"Täna keegi ei süüdista kedagi, pigem on see õlakehitamise koht. Võib-olla nüüd saavadki asjad selgeks, kui Eesti Meedia ametlikult City24 ära ostab, kaovad kuulujutud ära," ütles Sooman.

Tarvo Teslon märkis kahtluste kohta, kas City24 ja KV.ee tegutsevad juba praegu ühiselt, et tal puudub info, et see nii oleks.

"Mina ei tea seda. Mina ei ole kindlasti õige inimene, kelle käest seda küsida," nentis ta.

Kriminaalmenetluse raames pole kedagi kahtlustatavana üle kuulatud

KV.ee-ga seotult on käimas ka kriminaalmenetlus, mis puudutab kevadist konflikti KV.ee ja kinnisvarafirmade vahel, kes protestiks portaali uue hinnastamismudeli vastu koostöö lõpetasid.

Asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb konkurentsi kahjustavat kokkulepet, otsust ja kooskõlastatud tegevust. Kinnisvaraportaali osas käivat kriminaalmenetlust viib läbi konkurentsiamet ja juhib riigiprokuratuur. 

"Kõigepealt analüüsitakse olemasolevaid andmeid ning juhul, kui on alust, siis esitatakse kahtlustus," sõnas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina. "Hetkeseisuga ei ole selle asja raames kedagi kahtlustatavana üle kuulatud".

Tarvo Tesloni sõnul teab ta, et KV.ee inimesi on küsitletud, kuid rohkem pole konkurentsiamet neile infot uurimise käigu kohta jaganud.

Praeguseks on enamik ettevõtteid koostöö KV.ee-ga taastanud.

Ilmar Kompus, kellele City24.ee osaühingu 24 M2 kaudu kuulub, on vahendanud Margus Linnamäele varem uudisteagentuuri BNS müüki. KV.ee omanik Allepal OÜ on sada protsenti Eesti Meedia omanduses.

Varem on Eesti Meedia tehinguid Leedus analüüsinud sealne konkurentsiamet.Üleujutus Rocca al Mares.Üleujutus Rocca al Mares.
Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.