Konkurentsiamet pole kinnisvaraportaalide koondumise teadet saanud ({{commentsTotal}})

Kuulutus kinnisvaraportaalis.
Kuulutus kinnisvaraportaalis. Autor/allikas: City24

Baltikumi suurim meediakontsern Eesti Meedia teatas juuni alguses, et on alustanud läbirääkimisi kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti üksuste ostmiseks, ja ehkki otsus eeldab konkurentsiameti kontrolli, pole koondumisteadet seni ametile esitatud. Pindi Kinnisvara esindaja sõnul tundub kahe portaali tegevus väga sarnane ja nende omandisuhted on tekitanud viimastel aastatel küsimusi.

Konkurentsiameti pressiesindaja Maarja Uulits kinnitas ERR-ile, et praeguse seisuga ei ole ettevõtted neile koondumisteadet esitanud.

"Eeldatavasti küll nad peaksid teate esitama, aga kommenteerida me seda täpsemalt enne ei saa," tõdes ta.

KV.ee juht Tarvo Teslon vastas küsimusele, miks ei ole veel teadet esitatud, et ei soovi seda teemat kommenteerida, sest ei tea sellest rohkem kui ise lugenud on.

Konkurendid on avaldanud kahtlust, et Eesti Meedia omanik Margus Linnamäe kontrollib City24 juba praegu ning kõlanud on ka arvamus, et tegu võib olla teeseldud tehinguga. Tesloni sõnul ei tea ta ka sellest midagi.

"Täpselt sama palju olen kuulnud kui teie, mitte rohkem," vastas ta.

Sooman: City24 ja KV.ee koostegevus on avalik saladus

Pindi Kinnisvara suurkliendi osakonna juht Peep Soomani sõnul on enamik kinnisvarafirmasid juba ammu City24 ja KV.ee-d üheks üksuseks pidanud.

"See on ju avalik saladus, et nende tegevused on - ei saa öelda, et päris kooskõlastatud, aga väga sarnase joonega. Ja omandisuhted on ka olnud viimastel aastatel kõva küsimärgi all, kui tugev Eesti Meedia poolne kontroll juba praegu on olemas City24-s. Kinnisvarfirmad on arvestanud kogu aeg, et nad opereerivad nagu üks ühing," nentis Sooman.

"Kas see on teeseldud tehing või ei ole, mina ei tea. Mind ei huvita ka see, kuidas Eesti Meedia oma äri ajab. Selge on see, et kinnisvarakuulutuste turg on oma olemuselt ära monopoliseerunud ja küllap on uued tuuled tulemas," lisas ta.

Rääkides kahe kinnisvaraportaali tegevusest, tõi Sooman näite, et kui KV.ee tegi oma hinnatõusuettepaneku, tuli City24 kohe järele.

"Nende strateegiad on väga lähestikku, kõik nende tegevuste muudatused," sõnas Pindi Kinnisvara esindaja, lisades, et alati on ka võimalus, et nad on üksteise suhtes lihtsalt väga tähelepanelikud ja tublid konkurendid.

"Täna keegi ei süüdista kedagi, pigem on see õlakehitamise koht. Võib-olla nüüd saavadki asjad selgeks, kui Eesti Meedia ametlikult City24 ära ostab, kaovad kuulujutud ära," ütles Sooman.

Tarvo Teslon märkis kahtluste kohta, kas City24 ja KV.ee tegutsevad juba praegu ühiselt, et tal puudub info, et see nii oleks.

"Mina ei tea seda. Mina ei ole kindlasti õige inimene, kelle käest seda küsida," nentis ta.

Kriminaalmenetluse raames pole kedagi kahtlustatavana üle kuulatud

KV.ee-ga seotult on käimas ka kriminaalmenetlus, mis puudutab kevadist konflikti KV.ee ja kinnisvarafirmade vahel, kes protestiks portaali uue hinnastamismudeli vastu koostöö lõpetasid.

Asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb konkurentsi kahjustavat kokkulepet, otsust ja kooskõlastatud tegevust. Kinnisvaraportaali osas käivat kriminaalmenetlust viib läbi konkurentsiamet ja juhib riigiprokuratuur. 

"Kõigepealt analüüsitakse olemasolevaid andmeid ning juhul, kui on alust, siis esitatakse kahtlustus," sõnas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina. "Hetkeseisuga ei ole selle asja raames kedagi kahtlustatavana üle kuulatud".

Tarvo Tesloni sõnul teab ta, et KV.ee inimesi on küsitletud, kuid rohkem pole konkurentsiamet neile infot uurimise käigu kohta jaganud.

Praeguseks on enamik ettevõtteid koostöö KV.ee-ga taastanud.

Ilmar Kompus, kellele City24.ee osaühingu 24 M2 kaudu kuulub, on vahendanud Margus Linnamäele varem uudisteagentuuri BNS müüki. KV.ee omanik Allepal OÜ on sada protsenti Eesti Meedia omanduses.

Varem on Eesti Meedia tehinguid Leedus analüüsinud sealne konkurentsiamet.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics