Tallinna TV-st kaovad valimiseelseks ajaks poliitikud ({{commentsTotal}})

Heimar Lenk juhib Tallinna TV-s saadet
Heimar Lenk juhib Tallinna TV-s saadet "Meedia keskpunkt". Autor/allikas: Tallinna TV Facebook.

Tallinna Televisiooni nõukogu otsustas, et aktiivse valimisperioodi ajal ei tohi valimistel kandideerivad poliitikud kanalis saateid juhtida.

Tallinna Televisioonis on mitmeid poliitikutest saatejuhte. Oma saated on keskerakondlastel Heimar Lengil, Viktor Vassiljevil ja Peeter Võsal, aga saatejuhid on ka reformierakondlane Igor Gräzin ja sotsiaaldemokraat Andra Veidemann, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Tallinna Televisiooni nõukogu otsustas reedel, et aktiivsel valimisperioodil poliitikutest saatejuhte eetrisse ei lasta.

"Alates 11. septembrist päris kindlasti, aga soovituslikult isegi varem, kui algab sügisprogramm, ehk 28. augustist ei näeks poliitikuid saateid juhtimas," ütles Tallinna TV nõukogu esimees Kalle Klandorf.

Küsimusele, miks ei ole Tallinna televisioonis sellist piirangut juba varem olnud, vastas Klandorf, et on olnud nõukogu esimees alles kolm kuud ja et ta ei tea.

Kanali uue juhi, Revo Raudjärve sõnul laieneb piirang neile poliitikutele, kes kohalikel valimistel kandideerida kavatsevad.

"Heimar Lenk (KE) näiteks. Ma ei tea, kas ta valimistel osaleb tänase seisuga. Aga kui ta seda plaanib teha, siis me peame kindlasti välja mõtlema, mis siis saab tema saatest. Ka Viktor Vassiljeviga (KE) peame siis kohtuma, et kas on võimalik, et aktiivse valimisagitatsiooni perioodil juhib seda saadet keegi teine või saab seda kuidagi poliitiliselt tasakaalustada," rääkis Raudjärv.

Raudjärvi sõnul leiavad kohtumised poliitikutest saatejuhtidega aset juba lähipäevil.

Raudjärv ütles ka, et Tallinna Televisiooni programmis tuleb sügisel palju muutusi, aga nendest räägitakse lähemalt suve lõpus.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics