Trump avaldas andmeid oma finantsvarade kohta ({{commentsTotal}})

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: Jonathan Ernst/Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump avaldas reedel andmeid oma finantsvarade kohta.

Trump andis valitsuseetika büroole vabatahtlikult üle dokumendi oma varade kohta ajavahemikul 2016. aasta jaanuarist tänavu kevadeni.

Sellest selgub, et Trump taandus presidendiks saades rohkem kui 500 ametikohalt. Presidendil on vähemalt 315 miljoni dollari väärtuses finantskohustusi. Tegemist on ligikaudu sama suurusjärguga kui eelmisel aastal avaldatud finantsdeklaratsioonis.

Samas näib presidendiks saamine olevat mõjunud hästi Trumpi Floridas asuva Mar-a-Lago kuurordi ärile. Trump teenis sel aastal kuurordiga seoses 37 miljonit dollarit.

98-leheküljelisest dokumendist selgub ka, et presidendiks saamine on mõjunud hästi Trumpi 1987. aasta raamatu "Art of the Deal" müüginumbritele.

Dokumendil on lisatähtsus, sest Trump ei ole järginud presidendikandidaatide pikaajalist maksudeklaratsiooni avaldamise praktikat.

Selline deklaratsioon sisaldaks oluliselt täielikumat finantspilti võrreldes isikliku finantsdeklaratsiooniga, mis piirdub üldise ülevaatega isiku sissetulekust ja võlgadest.

Allikas: AP-BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema