Pärnu soovib rajada iselaadse vabaõhumuuseumi ({{commentsTotal}})

Pärnu loodab uue turismiatraktsiooni rajada.
Pärnu loodab uue turismiatraktsiooni rajada.

Pärnu linnavolikogu võttis vastu ja saatis avalikustamisele detailplaneeringu, mis võimaldab Pärnu muuseumil Niidu tänava ja Ehitajate tee ristmiku lähedale iselaadse vabaõhumuuseumi, Vaeste-Patuste alevi püstitada.

Vabaõhumuuseum loodetakse rajada Euroopa Liidu toel. Selle rahastamisotsust langetatud ei ole, kuid käimas on ettevalmistused, et kavandada vabaõhumuuseum ristmikust haigla poole jäävale hoonestamata riigimaale.

"Vaeste-patuste alev" on kirjanik August Jakobsoni debüütromaan, milles kirjeldatakse Pärnu Rääma linnaosa inimeste vaesust ja viletsust eelmise sajandi alguses.

Muuseumi plaan on tuua vabaõhumuuseumi kokku hävimisohus ajaloolised hooned, et näidata nende abil tööliste elamistingimusi 19. sajandist nõukogude ajani. Hoonetüübid oleksid moonakate maja, turbatööliste elamud, Waldhofi barakkelamu, nõukogudeaegne barakkelamu ja nõukogudeaegne söökla.

Peale nende asuks vabaõhumuuseumis vagonettide rada, peenramaa ja laadaplats koos tuule jõudu kasutava ilmarattaga. Tööliste elu kujutav vabaõhumuuseumiga soovib linn elavdada turismi, kuid seni pole EL-i rahastus veel kindel.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics