Ratas kaitses erakonna volikogul valitsuse otsuseid ({{commentsTotal}})

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles erakonna volikogu ees, et erakonna reiting on tugev, aga seda tuleb veelgi kasvatada ning siht on võit kohalikel valimistel. Samuti õigustas ta Keskerakonna juhtimisel läbi viidavaid reforme, millest mõned on viimasel ajal saanud palju kriitikat.

Keskerakonna volikogu liikmete ees peetud kõnes ütles erakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas, et erakonnal on nüüd ja lähitulevikus neli suuremat eesmärki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut, viia Eesti välja majandusseisakust, suurendada ühiskondlikku heaolu ja pöörata Eesti rahvaarv taas tõusule," loetles Ratas.

Edasi rääkis Ratas viiest olulisest reformist, mida Keskerakonna juhitud valitsus on ellu kutsunud. Nende hulgas oli ka riigireform, mille üks osa ehk haldusreform on viimastel päevadel saanud tugeva kriitika osaliseks. Valitsus otsustas teha erandi Loksa linnale ja neid mitte sundliita vaatamata sellele, et Loksa linnas elab vaid pool haldusreformi seadusega ette nähtud elanike arvust.

"Loksa puhul oli argumentide põhi see, et ühelt poolt me näeme Loksa ja Kuusalu erinevat finantssuutlikkust ja mis siin salata, Loksa puhul on see keerulisem; teiseks me näeme seda, kuhu inimesed liiguvad Kuusalust, ja nad pigem liiguvad Tallinna ja pealinna suunas. Kas sellel ei ole midagi pistmist sellega, et Loksal on Keskerakond võimul ja te soovite, et see nii jääks? Minu käest ei ole seda erandit mitte kunagi palunud Loksa linnapea Värner Lootsmann," väitis Keskerakonna esimees.

Ratas käis volikogu ees veelkord läbi ka viimased muudatused valitsuse maksureformis, mis tehti pärast Helir-Valdior Seederi saamist uueks IRL-i esimeheks. Sel nädalal on tuntud Eesti ärimehed mitmetes meediaväljannetes tugevalt kritiseerinud muuhulgas maksupaketi pidevat muutmist, mis muudab majanduskeskkonna ebastabiilseks.

"Viimased sammud on kindlasti muutnud maksude temaatikat palju selgemaks. Ei tule panditulumaksu, ei tule pakendiaktsiisi. Me suurendame võimalusi ühisdeklaratsiooni tegevatele inimestele. Ma arvan, et see on kõik sammud õiges suunas," loetles Ratas.

Pärast volikogu lõppu toimus Salme kultuurikeskuses sügisel Tallinnas kandideerivate erakonna liikmete vastuvõtt. Põhja-Tallinna linnajao esinumber Yana Toomi aga kohal ei olnud ning erakonna esimees Jüri Ratas ütles kohalviibijaile, et tänahommikuses telefonivestluses avaldas Toom muret, kuidas ühildada Euroopa Parlamendi töö ja esinumbrina kandideerimine. Toomi lõplik otsus selgub edasise arutelu käigus.

 

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics