Venemaa tähistab Suurt isamaasõda soomukite rongkäiguga Moskvast Bresti ({{commentsTotal}})

Moskvast startis laupäeval ebatavaline autosõit: 15 soomukit ja sõjaautot peavad mõne päevaga läbima distantsi Moskvast Brestini. Seal osalevad nad üritustel, mis on pühendatud Suure isamaasõja alguse järjekordse aastapäevale.

Enne starti piserdati kogu tehnika ja isikkoosseis üle püha veega. Ürituse organisaatorite arvates peab see aitama inimestel ja soomukitel sõita üle 2300 kilomeetri Venemaa ja Valgevene teedel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Soomusauto, soomustransportööri või tanki elu lahingus on lühike. Sellepärast selle tehnika jaoks, isegi kui ta ei ole Suure isaamasõja ajastust, on see üsna karm ja raske katsumus," põhjendas Venemaa sõjatehnika seltsi juht Jevgeni Gain.

Venemaal ei ole raske sellist tehnikat osta - sõjavägi võtab kasutusse uued mudelid ja vanasid müüb lihtsalt eraisikutele.

"See soomusauto BDRM-2 on minu oma. Ta on registreeritud riiklikus tehnikainspektsioonis, tal on traktori numbrimärgid, ta on arvele võetud. Tal on isegi liikluskindlustus," ütles Gain. "Mina ostsin praktiliselt kere, aga agregaadid ja sõlmed olid kulunud. Maksis selle eest natuke rohkem kui 300 tuhat rubla (5000 eurot - toim.) - sõiduauto hind!" kiitis Gain.

Seltsi juhi kinnitusel nägi ta palju vaeva ja kulutas veel üksjagu raha, et seda sõjatehnikat taastada.

Moskvast Bresti peaks sõjatehnika kolonn jõudma viie päevaga, 22. juuniks.

 

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics