Muhus meenutatakse, milline nägi elu enne nutitelefoni välja ({{commentsTotal}})

Nutitelefonide ja nende poolt pakutavate võimalustega on inimesed juba niivõrd harjunud, et ei tule enam meeldegi, kuidas küll enne nutitelefone hakkama saadi. Aga millega ja kuidas veel kümmekond aaastat tagasi neid asju aeti, mida praegu saab telefonis teha, näeb nüüd Muhu muuseumis avatud näitusel "Ennenuti".

Saali keskel särab näituse peategelane - nutitelefon, lisaks on väljapanekus pea toatäis kunagisi asju, mis nüüd sümboolselt kõik ühte telefoni ära mahuvad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aga siin on, jah, helistamine, automaatvastajad, kirjade saatmine, faksi saatmine, muusika kuulamine, pangatehingud, mängud, isikutuvastus, filmida vaatamine, fotode tegemine, filmide tegemine. Kui siia sai sõidetud, siis oli 72 banaanikasti kraami täis ja siis sai vaadatud, et mis ära mahub," kirjeldab koguja Ivo Kõvamees näituse sündi.

Muhu tüdrukud leidsid, et kui peaks praegu peigmeestega telefonis kirjutamise asemel hoopis ümbrikuga kirja saatma, oleks ka sellel oma võlu.

"See oleks muidugi vaevanõudev! Aga samas ma arvan, et see oleks ka väga romantiline ja oleks midagi uutmoodi," leidsid Janne ja Johanna.

Seda, et vastust peab kaua ootama, teebki selle tegevuse nende jaoks põnevaks.

Paljudel näituseesemetel on oma lugu jutustada, nii näiteks on seal kasutamata vändaga telefon, mis toodeti Nõukogude Liidus mitu aastat pärast seda, kui niisuguse tehnilise lahenduse kasutamine lõpetatud oli, ent viisaastaku plaan oli ometi vaja täita ja nii neid muudkui edasi toodeti.

Palju sellise näituse kokkusaamiseks raha kulus, ei tahtnud koguja Ivo Kõvamees öelda, sest ka tema abikaasa jälgib uudiseid.

 

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics