Põlenud Londoni kõrghoone fassaadikate võis olla keelatud ({{commentsTotal}})

Londoni kortermaja Grenfell Tower 15. juuni hommikul.
Londoni kortermaja Grenfell Tower 15. juuni hommikul. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ärapõlenud Londoni kõrghoone Grenfell Toweri fassaadikatteks võidi kasutada materjali, mis on Ühendkuningriigis seadusega keelatud, ütlesid kaks ministrit pühapäeval.

Kaubandusminister Greg Handsi sõnul viib valitsus läbi kiireloomulist inspektsiooni umbes 2500 sarnases kõrghoones üle Suurbritannia, et hinnata nende turvalisust.

Ekspertide hinnangul aitas hoone fassaadikate, mis sisaldas isolatsiooni, levida leekidel kiiresti mööda hoone seina üles. Mõned ekspertidest ütlesid, et nad pole varem näinud tulekahju niivõrd kiiret levikut.

Varem kuni 600 inimest majutanud 24-korruseline hoone on kolmapäeval puhkenud ja vähemalt 58 inimelu nõudnud tulekahju tõttu ärapõlenud vare.

Nii Hands kui ka rahandusminister Philip Hammond ütlesid televisioonis, et Grenfell Toweri hiljutisel renoveerimisel kasutati fassaadikatteks materjali, mis tundub olevat Suurbritannias seadusega keelatud. Hands rõhutas, et ametnikud hetkel ei tea täpselt kõiki üksikasju möödunud aastal toimunud renoveerimisest.

"Minu arusaam on, et kate, mille kasutamisest teatati, pole kooskõlas Ühendkuningriigi ehitusreeglitega," ütles Hands telekanalile Sky News. "Peame välja selgitama millist katet täpselt kasutati ja kuidas seda kinnitati."

Põlengus hukkus 58 inimest

Londoni politsei andmeil hukkus kõrghoone Grenfell Tower kolmapäevases suurpõlengus tõenäoliselt 58 inimest. Nende seas on need 30 inimest, kelle surma on varem kinnitatud, kui ka need, kes on endiselt kadunud.

Pealinna politseiülem Stuart Cundy ütles, et see avalikkuselt saadud teabel põhinev arv võib tõusta. Tema sõnul võib kuluda nädalaid või rohkemgi, et leida ja tuvastada kõik inimesed, kes hukkusid kolmapäeva varahommikul kortermajas puhkenud tulekahjus.

Lisaks on 20 inimest põlengu järel haiglas, osa neist intensiivravis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AP-BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema