Kümmekond IRL-il liiget otsustasid Tartus valimisliidu kasuks ({{commentsTotal}})

Tartus eelmistel kohalikel valimistel teise tulemuse teinud, ent koalitsioonist välja jäänud IRL-i linnavolikogu fraktsiooni esimehe Jüri Kõre sõnul on erakonna positsioon nii Tartus kui üleriiklikult häbiväärselt madal. Kümnekonna liikme erakonna valimisnimekirjast lahkumine valimisliidu nimekirja annab tema sõnul selge signaali, et erakond vajab muutusi.

"Tundub, et tegelikult see surve muutusteks ei ole siiamaani ikkagi piisav sõltumata sellest, et valijate toetus on muutunud väga väikeseks. Ja päris selgesti Tartu IRL-i liikmete samm praegu on üks nendest surveavaldustest, et poliitika Toompeal muutuks ja et IRL-i poliitika muutuks," ütles Kõre "Aktuaalsele kaamerale."

IRL ja EKRE on Tartus praegu ainsad erakonnad, mis pole välja öelnud enda linnapeakandidaati. Kõre sõnul on nii linnapeakandidaadi välja ütlemise kui valimisprogrammi koostamisega venitamine suur viga.

Valimisliiduga Tartu Heaks on IRL-ist lahkulööjad juba peamised lubadused paika pannud. Üks lubadustest on Suur-Tartu sünd. "See oleks sisuline samm omavalitsuskorralduse muutmiseks Tartumaal ja tegelikult selle mõju oleks ulatuslikum. Naaberomavalitsuste liitumine Tartuga annaks tõesti teatava impulsi ja annaks hoopis suuremaid võimalusi kui tänasel päeval," rääkis Kõre.

Valimisliidu Tartu Heaks esinumber Jüri Ott Salm tunnistas, et muudatusi on vaja. "Me mõlemad näeme, et Tartu linnajuhtimine peaks muutuma - kuidas allasutusi juhitakse ja teine on see, kuidas linna ennast juhitakse. Oleme nüüd vahetanud ka programmitoorikuid, et näha, mis on nende poolt juba mõttes ja kirja pandud ja mis meil on. Pigem on see sünergia väga hea."

Kõre sõnul ta valimisliidu nimekirjas volikokku saades erakonnast välja ei astuks.

Piirkonna juht: otsus on ootamatu

IRL-i Tartu piirkonna esimees Peeter Laurson ütleb, et lahkumine on tema jaoks väga ootamatu. "Tundub nagu uskumatuna, kuna tegemist on mitme piirkonna juhatuse liikmega. Samuti on see kahetsusväärne, et selles nimekirjas on ka kaks ainsat inimest, kes saavad täna Tartu linnavolikogult palka, et nad juhiksid ja korraldaksid IRL-i fraktsiooni tööd. Üldine seisukoht on ikkagi olnud see, et me läheme välja oma nimekirjaga, mille nimel oleme tööd teinud," rääkis Laurson.

IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on erakonna liikmetel vabadus otsustada, kas kandideerida erakonna või valimisliidu nimekirjas. Samas loodab ta, et lahkulööjate otsus ei ole lõplik. Valimisliitu üleminejaid teistes piirkondades Seederi sõnul praegu ei ole.

"Meil on mitmel pool olnud nii, et inimesed esialgu on mõelnud valimisliidu peale ja hiljem on otsustanud minna erakonna nimekirjades ja niisuguseid otsuseid on tulnud järjest enam. Tartu inimesed ise otsustavad. Ma usun ja loodan, et nii mõnigi inimene, kes täna kõhkleb ja mõtleb võibolla valimisliidus minna, et ta otsustab siiski erakondliku nimekirja kasuks lõpuks," rääkis Seeder.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics