OTSE: riigikogu erakorraline istungjärk - maksupakett ja Rail Baltic ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval koguneb riigikogu erakorralisele istungjärgule, et seadustena vastu võtta eelnõud, mis eelmisel nädalal jäid tööaja lõppemise tõttu lõpphääletusele panemata.

Erakorralise istungjärgu päevakorras on 15 eelnõu:

1. Vabariigi Valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse ja investeerimisfondide seaduse muutmise seaduse eelnõu (427 SE) kolmas lugemine.

2. Vabariigi Valitsuse algatatud ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse eelnõu (454 SE) kolmas lugemine.

3. Vabariigi Valitsuse algatatud magustatud joogi maksu seaduse eelnõu (457 SE) kolmas lugemine.

4. Vabariigi Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu (458 SE) kolmas lugemine.

5. Vabariigi Valitsuse algatatud riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (456 SE) kolmas lugemine.

6. Vabariigi Valitsuse algatatud kalapüügiseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu (452 SE) kolmas lugemine.

7. Vabariigi Valitsuse algatatud keskkonnamõju hindamise ja keskkonna juhtimissüsteemi seaduse muutmise seaduse eelnõu (415 SE) kolmas lugemine.

8. Vabariigi Valitsuse algatatud atmosfääriõhu kaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu (462 SE) kolmas lugemine.

9. Vabariigi Valitsuse algatatud looduskaitseseaduse muutmise seaduse (Nagoya protokolli rakendamine) eelnõu (444 SE) kolmas lugemine.

10. Vabariigi Valitsuse algatatud kiirgusseaduse muutmise seaduse eelnõu (463 SE) kolmas lugemine.

11. Vabariigi Valitsuse algatatud atmosfääriohu kaitse seaduse ja keskkonnaseadustiku üldosa seaduse muutmise seaduse eelnõu (464 SE) kolmas lugemine.

12. Vabariigi Valitsuse algatatud keskkonnaseire seaduse muutmise seaduse eelnõu (443 SE) kolmas lugemine.

13. Vabariigi Valitsuse algatatud politsei ja piirivalve seaduse ning päästeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (416 SE) kolmas lugemine.

14. Vabariigi Valitsuse algatatud riigivaraseaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE) kolmas lugemine.

15. Vabariigi Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi valitsuse, Leedu Vabariigi valitsuse ja Läti Vabariigi valitsuse vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (449 SE) teine lugemine ja lõpphääletus.

Istungjärk algab kell 10 ja kestab kuni päevakorra ammendumiseni, kuid mitte kauem kui kella 13.30-ni.

Juhul, kui riigikogu 19. juuni erakorralise istungjärgu jooksul ei lõpetata päevakorda kinnitatud päevakorrapunktide menetlemist, jätkub päevakord kell 15 ning siis kestab istungjärk kuni päevakorra ammendumiseni.Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema