Yana Toom ei pruugi Põhja-Tallinnas Keskerakonna esinumbrina kandideerida ({{commentsTotal}})

Yana Toom ei ole Põhja-Tallinnas kandideerimises kindel.
Yana Toom ei ole Põhja-Tallinnas kandideerimises kindel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna eurosaadik ja juhatuse liige Yana Toom ütles, et tema jätkamine kohalikel valimistel Põhja-Tallinna Keskerakonna esinumbrina on kahtluse all. Toom kavatseb tekkinud olukorda veel arutada erakonna esimehe Jüri Ratasega, ent kinnitab, et erakonnast kuidagi eemalduda plaanis ei ole.

"Minu kandideerimine Põhja-Tallinnas Keskerakonna esinumbrina ei ole kindel. Sellest me rääkisime pikalt Jüri Ratasega laupäeval. Ta mainis seda vestlust ka volikogus. See kindlasti ei ole kindel," ütles Toom ERR-ile.

"Mulle ei meeldi peibutuspardiks olla. Ja mulle ei meeldi kui see, et ma üritan toetada oma erakonda, mida erakond ise minult palus, hakatakse kasutama kampaanias minu vastu minu enda erakonnakaaslaste poolt," selgitas Toom.
"See on väike põhjus, mida ma välja tõin kampaania osas. See on üks killuke minu otsusest, mida ma siin üritan langetada," lisas ta.

Seda, et Toom peaks otsustama valimistel üldse mitte kandideerida, peab ta väga vähetõenäoliseks. Toom kavatseb veel Jüri Ratasega kohtuda ja asju arutada.

Riigikogulane ja samuti erakonna juhatuse liige Olga Ivanova tuli välja enda kampaania tarbeks loodud veebilehega kandidaadid.ee. Ivanova sõnul ei ole tegemist uue valimisliidu algusega ning eesmärk on noorte poliitikute toetamine. Ka Yana Toom peab Ivanova initsiatiivi igati normaalseks.

"Ma arvan, et see täidab seda funktsiooni, et Olgal on mingisugune meeskond, kellega ta läheb valimistele. See on igati normaalne. Minu meeskonnas olid eelmisel korral näiteks Martin Repinski ja Dmitri Dmitrijev. See on normaalne praktika kui kogenum erakonna inimene võtab noored ja on neile n-ö mentoriks," sõnas Toom.

Toom rõhutas, et kõik kahtlused ja spekulatsioonid selle kohta, et tema ja Olga Ivanova hakkaks kuidagi Keskerakonnast eemalduma on alusetud. "Me oleme erakonna liikmed jätkuvalt. Ja need inimesed seal, üheksa noort inimest on samuti kõik erakonna liikmed, nii et ma ei näe siin mingit eemaldumist erakonnast. Mina olen erakonna liige, Olga on erakonna liige. Mis ei tähenda seda, et meile meeldib kõik erakonnas, aga mingisugust ära minekut ei tule, kohe kindlasti mitte," kinnitas Toom.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics