Kommunaalamet: teetrassi muutmisel kuivaks remmelgas ilmselt varsti ({{commentsTotal}})

Meeleavaldajad laupäeva hommikul Haaberstis.
Meeleavaldajad laupäeva hommikul Haaberstis. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Kui Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jääva hõberemmelga säilitamiseks ka teetrassi muudetaks, kuivaks puu ilmselt paari aasta jooksul, ütles Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Remmelgat kaitsvad aktivistid kodanikuühendusest Eesti Metsa Abiks on telkinud puu juures ja avaldanud meelt selle maha raiumise vastu. Välja on pakutud, et tee trassi tuleks muuta või koguni puud ennast teise kohta nihutada.

Reio Vesiallik ütles ERRile, et kommunaalamet teetrassi muutmist ei kaalu.

"Projekt on saanud kõik vajalikud load ja kooskõlastused ja ehitada on vaja projekti järgi," nentis ta.

Vesiallik tõi välja, et projekti koostamisel hinnati puu seisukorda ja tehti kindlaks tema vanus. Selles paigas ei olnud teistsugune lahendus kui puu maha raiumine võimalik ning raieloa on välja andnud Tallinna keskkonnaamet, mistõttu ei ole kommunaalametil olnud põhjust kahelda.

"Meie ekspertiis ütleb, et see puu on umbes sada aastat vana," rääkis kommunaalametnik. "Enne ei saa täpset vanust teada, kui saab ringe lugeda, aga ekspert, kes projekteerimise käigus puud hindas, arvab, et ta on umbes saja-aastane".

Ta lisas, et hõberemmelgate eluiga ongi sadakond aastat, aga seda juhul, kui nende elutingimusi ei muudeta.

"Täna, kui tee-ehitusega sealt kas või kõrvalt mööda minnakse, rikutakse veerežiim, mis tähendab, et see puu on meil kahe aastaga surnud," tõdes Vesiallik.

Puu säilitamise kaitsjad on väitnud, et selle ala detailplaneering on salastatud, selle väite lükkas aga Vesiallik tagasi, märkides, et jutt detailplaneeringust on arusaamatu, kuna tegu on hoopis ehitusprojektiga.

"Projekti osas toimus avalik arutelu 2016. aasta aprillis, kus kõigil asjast huvitatutel oli esiteks võimalus avalikustamisel kaasa lüüa ja teiseks esitada omapoolsed ettepanekud. Neid ka tehti ja nendega ka arvestati. Keegi tookord ei juhtinud tähelepanu, et selle puuga peaks midagi erilist ette võtma," rõhutas ta.

Vesiallik kinnitas, et projekt viiakse ellu ette nähtud kujul, lähtuvalt ehitus- ja raieloast.

Haabersti ristmik on statistika kohaselt olnud kõige õnnetusterohkem paik Eestis.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics