Puhkepäevadele sattuva riigipüha eest vaba päeva ei tule ({{commentsTotal}})

Marko Pomerants.
Marko Pomerants.

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas esmaspäeval kollektiivse pöördumise alusel tehtud ettepanekut lisada puhkepäev, kui rahvuspüha või riigipüha langeb nädalavahetusele ja leidis, et see ei ole põhjendatud.

"Mis puudutab nädalavahetuse riigipüha üle viimist esmaspäevale siis selles osas põhiseaduskomisjonis pooldavat arvamust ei sündinud. Selles osas on ettepanek see algatus tagasi lükata," ütles põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants ERR-ile.

Sotsiaaldemokraatide esindaja Ivari Padar ütles, et sotsid on selle poolt, et puhkepäevadele jäävate pühade puhul saaks ühe puhkepäeva juurde. "Kui rääkida paarist päevast aastas, siis see majanduslik mõju SKT-le on sisuliselt olematu," ütles Padar.

Padar rääkis, et sotsid toetasid ka ülestõusmis püha teise päeva riigipühaks.

Reformierakondlane Arto Aas ütles, et erakond on seisukohal, et uusi usupühasid Eestis kehtestama ei peaks. "Kuna uute puhkepäevade andmine puudutab eelkõige avalikku sektorit, siis me oleme seisukohal, et avalikus sektoris täiendavate puhkepäevade andmine ei ole hetkel põhjendatud ja vajalik," ütles Aas.

"Ka lisapuhkepäevade asjus me oleme veendunud, et neid ei ole Eestis hetkel vaja. See vähendaks avaliku sektori pakutavate teenuste kvaliteeti," sõnas ta.

Aas lisas, et erasektoris on võimalik kõiges omavahel eraldi kokku leppida.

Arutati ka Ülestõusmispüha teise päeva muutmist riigipühaks ja selles osas jätkub arutelu sügisel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema